Narciarstwo alpejskie – PŚ: Hirscher górą w Val d’Isere

W śnieżnym dziś francuskim Val d’Isere odbył się kolejny slalom w ramach Pucharu Świata mężczyzn. Wygrał dzięki kapitalnemu drugiemu przejazdowi nie kto inny jak Austriak Marcel Hirscher, który celuje w 7. Kryształową Kulę. Z rzędu. I oczywiście olimpijskie złoto w Pjongczang.

Pierwszy przejazd na olimpijskim stoku w Val d’Isere najlepiej pokonał Włoch Stefano Gross. Zajęło mu to dokładnie 49 sekund. O 0.19 sekundy wyprzedzał on Austriaka Michaela Matta, a o 0.21 s Szweda Andre Myhrera. Dopiero 8. na półmetku rywalizacji był najlepszy slalomista ostatnich lat – Austriak Marcel Hirscher. W czołówce było jednak bardzo ciasno, a strata 0.55 s to różnica, którą Austriak niejednokrotnie niwelował. Nie oglądaliśmy dziś Biało-Czerwonych.

W drugim przejeździe kapitalnie zaprezentował się Hirscher, który dzięki temu wspiął się na najwyższy stopień podium. Co ciekawe, w klasyfikacji drugiego przejazdu był jednak drugi, gdyż nieco szybciej trasę pokonał jego kolega z kadry – Marco Schwarz, który dzięki temu zaliczył niesamowity skok w klasyfikacji z 28. na 9. miejsce. Drugi rezultat łączny osiągnął 5. po pierwszym przejeździe Norweg Henrik Kristoffersen, którego czas był o 0.39 sekundy słabszy od wyniku zwycięzcy. Trzecią pozycję utrzymał Szwed Andre Myhrer, który stracił 0.4 s do Hirschera.