Narciarstwo alpejskie – PŚ: Hirscher górą!

W Garmisch-Partenkirchen odbył się dziś slalom gigant. Zwyciężył w nim lider Pucharu Świata – Marcel Hirscher. Drugi był Szwed Matts Olsson, a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy – Stefan Luitz.

W pierwszym przejeździe najszybszy był Francuz Alexis Pinturault. Tylko 0.09s tracił jednak do niego Marcel Hirscher z Austrii. Tymczasowe podium domykał Szwed Matts Olsson. Zawodnik ze Skandynawii stanął przed szansą na swoje pierwsze w karierze podium. Piąty ze stratą 0.96s był Stefan Luitz z Niemiec.

Siedemnastu zawodników nie zdołało ukończyć pierwszego przejazdu. Wśród nich był między innymi Manuel Feller. Christoph Noesig nie zjawił się na starcie. Do zawodów nie zgłoszono żadnych reprezentantów Polski.

W drugim przejeździe Hirscher zmiażdżył rywali. Nie miał sobie równych. Drugiego Olssona, który cieszy się z pierwszego w karierze podium, wyprzedził o 1.5 sekundy! Trzeciego Luitza 1.75s! Potwierdził swą dominację w konkurencjach technicznych. Pinturault spadł na miejsce 4. Tylko jeden zawodnik nie ukończył finałowego przejazdu.

Wyniki:
1. Marcel Hirscher (AUT) 2:39.95
2. Matts Olsson (SWE) 2:41.45
3. Stefan Luitz (GER) 2:41.90
4. Alexis Pinturault (FRA) 2:42.00
5. Mathieu Faivre (FRA) 2:42.36
6. Felix Neureuther (GER) 2:42.40
7. Henrik Kristoffersen (NOR) 2:42.52
8. Justin Murisier (SUI) 2:42.54

Szymon Frąckiewicz473 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password