Narciarstwo alpejskie – PŚ: Hirscher nie zwalnia tempa, Adam Chrapek ostatni

Marcel Hirscher ponownie najlepszy. Dziś nikt nie sprostał mu w slalomie gigancie w szwajcarskim Adelboden, chociaż niewiele brakowało, a Austriak nie ukończyłby dzisiejszych zmagań. Ostatnie miejsce spośród tych, którzy ukończyli zajął Adam Chrapek.

Na trudnej trasie w Adelboden Austriak Marcel Hirscher najszybciej pokonał pierwszy przejazd. Zrobił to w czasie 1:10,53. Nie ustrzegł się co prawda błędu na końcowej stromiźnie, jednak nie był on tak poważny jak błędy jego rywali. O 0,11 sekundy wyprzedzał Norwega Henrika Kristoffersena. Trzeci ze stratą 0,65 sekundy był na półmetku jego rodak Leif Kristian Nestvold-Haugen. Ostatnie 54. miejsce zajął Adam Chrapek, który stracił aż 7,61 sekundy. Szesnastu zawodników nie ukończyło przejazdu.

W drugim przejeździe na podium wskoczył Alexis Pinturault. Francuz świetnie pokonał trasę drugiego przejazdu. Wystarczyło jednak tylko na najniższy stopień podium, ponieważ Henrik Kristoffersen zdołał utrzymać 0,04 sekundy ze swojej przewagi. Nestvold-Haugen spadł na 10. pozycję. Marcel Hirscher obronił prowadzenie i powiększył nawet swoją przewagę nad Kristoffersenem do 0,17 sekundy, mimo tego, że na ostatnich metrach, na końcowej stromiźnie, stoczył heroiczną walkę o to, by utrzymać się na trasie dzisiejszego wyścigu.