Narciarstwo alpejskie – PŚ: Igor Sikorski ponownie na podium!

Trwa świetna passa Igora Sikorskiego. Nasz paraolimpijczyk po wczorajszym triumfie w slalomie, dziś ponownie zajął miejsce na podium Pucharu Świata w Zagrzebiu! To świetny prognostyk przed zbliżającymi się igrzyskami.

Embed from Getty Images

Podczas zmagań w Pucharze Świata w Zagrzebiu paraolimpijczycy dwukrotnie rywalizowali w slalomie. Igor Sikorski, który w poniedziałek odniósł zwycięstwo w gronie zawodników siedzących, miał szansę na powtórzenie tego wyczynu także dziś.

Polak świetnie rozpoczął zmagania i w pierwszym przejeździe uzyskał najlepszy czas w całej stawce: 53.71. Wyprzedził Francuza Yohanna Taberleta (+1.24) i Norwega Jespera Pedersena (+2.76). Finałowy przejazd nie był już jednak tak udany – Igor Sikorski miał piąty wynik (1:00.18) i w klasyfikacji generalnej spadł z pierwszego na trzecie miejsce. Naszego zawodnika wyprzedzili dwaj reprezentanci „Trójkolorowych”: Frederic Francois, który po pierwszym przejeździe był. 4, oraz Yohann Taberlet. Sikorski z występów w Zagrzebiu może być jednak bardzo zadowolony – dwa miejsca na podium podczas zawodów Pucharu Świata to świetny prognostyk przed rozpoczynającymi się dokładnie za dwa miesiące Igrzyskami Paraolimpijskimi w Pjongczangu. Warto zaznaczyć, że Polak był jedynym alpejczykiem rywalizującym na monoski, który w stolicy Chorwacji dwukrotnie zameldował się na podium.

W gronie zawodników niewidomych i niedowidzących wystartował Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską. Niestety, nasz reprezentant – w przeciwieństwie do Sikorskiego – nie będzie dobrze wspominał startów w Zagrzebiu. Wczoraj został zdyskwalifikowany, a dziś nie ukończył pierwszego przejazdu. W slalomie triumfował startujący pod neutralną flagą reprezentant Rosji – Iwan Francew.

Slalom mężczyzn (kat. siedzących):
1. Frederic Francois, Francja 1:51.95
2. Yohann Taberlet, Francja +0.29
3. Igor Sikorski +1.94

Slalom mężczyzn (kat. niewidomych i niedowidzących):
1. Iwan Francew, NPA 1:57.95
2. Gernot Morgenfurt, Austria +2.06
3. Mingyu Hwang, Korea Południowa +11.71
Maciej Krężel DNF

Inga Świetlicka982 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password