Narciarstwo alpejskie – PŚ: Inauguracyjne zwycięstwo Gut

Za oknami póki co chlapa, ale to nic – zimowe szaleństwo czas zacząć! W Solden mieliśmy dziś okazję podziwiać pierwszy akord rywalizacji na śniegu. Rozpoczęły – jak to zwykle bywa – alpejki, a w dzisiejszym slalomie gigancie najszybsza była Lara Gut.

Na rywalizację do Solden przybyło 68 zawodniczek. Wśród nich jedna reprezentantka Polski – Maryna Gąsienica-Daniel. Nasza rodaczka pierwszego weekendu tegorocznego Pucharu Świata do udanych jednak nie zaliczy. Już pierwsze starcie z trudną austriacką trasą zakończyło się niepowodzeniem. Gąsienica-Daniel swojego przejazdu nie ukończyła, kończąc w ten sposób swój udział w rywalizacji slalomu giganta.

Wśród najlepszych zawodniczek najszybszą w pierwszym przejeździe okazała się Szwajcarka Lara Gut, która zdołała pokonać trasę niemal półtorej sekundy szybciej niż druga Mikaela Schiffrin. Oprócz Szwajcarki i Amerykanki z dobrej strony pokazały się również Włoszki – Marta Bassino i Federica Brignone, które po pierwszym przejeździe do liderki traciły niespełna 2sec.

Podczas drugiego przejazdu najszybsza okazała się Słowaczka Petra Vlhova. Z racji średniego wyniku podczas pierwszego slalomu dało jej to jednak tylko awans z 21. na 8. pozycję. Ścisła czołówka nie dała wydrzeć sobie z rąk podium. Ponownie świetny czas odnotowała Lara Gut (3. czas drugiego przejazdu), dzięki czemu potwierdziła swoje zwycięstwo w Solden. Szwajcarka minimalnie powiększyła przewagę nad Mikaelą Schiffrin, która zdołała utrzymać drugą pozycję. Na podium stanęła również Marta Bassino. Jej rodaczka – Federica Brigone – która w pierwszym przejeździe również była bardzo wysoko, w drugim pojechała znacznie gorzej i spadła na niższą pozycję. Tuż za podium sklasyfikowane zostały natomiast: Stephanie Brunner (Austria), Sofia Goggia (Włochy) i Tessa Worley (Francja). Tylko te zawodniczki łącznie w obu przejazdach straciły do dzisiejszej zwyciężczyni mniej niż 3 sekundy.

 Wyniki slalomu giganta w Solden (Austria):
1. Lara Gut (Szwajcaria)
2. Mikaela Schiffrin (USA)
3. Marta Bassino (Włochy)
4. Stephannie Brunner (Austria)
5. Sofia Goggia (Włochy)
6. Tessa Worley (Francja)
7. Michaela Kirchgasser (Austria)
8. Petra Vlhova (Słowacja)
DNF. Maryna Gąsiennica-Daniel

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password