Narciarstwo alpejskie – PŚ: Jedyna drużynówka w sezonie dla Szwedów

W Aspen odbyła się dziś rywalizacja drużynowa. Na starcie pojawiło się osiem ekip. Najlepszą z nich okazała się Szwecja, która pokonując kolejno Austrię, Francję i Niemców, wywalczyła sobie miejsce na najwyższym stopniu podium.

Osiem ekip, które brały udział w dzisiejszej rywalizacji to Austria, Włochy, Szwajcaria, Francja, Norwegia, Niemcy, Słowenia i Szwecja. W ćwierćfinałach Szwecja pokonała 3-1 Austrię, Francuzi nie dali szans Norwegom, nie przegrywając ani jednego pojedynku, Niemcy minimalną różnicą czasową wynoszącą 0.03 sekundy wyeliminowali Szwajcarów, a Włosi wynikiem 3-1 zwyciężyli ze Słowenią.

W półfinale Szwedzi zremisowali z Francuzami 2-2 w liczbie zwycięstw, jednak mieli lepszy czas od swoich rywali i to oni weszli do finału. Niemcy 3-1 pokonali ekipę z Włoch, która musiała zadowolić się walką o trzecie miejsce z Francją.

Mały finał padł łupem Francuzów. Drużyna w składzie Coralie Frasse Sombet, Jean-Baptiste Grange, Adeline Baud Mognier i Julien Lizeroux (rezerwowym był Cyprien Sarrizin) nie oddała Włochom w składzie Chiara Costazza, Patrick Thaler, Irene Curtoni, Giuliano Razzoli (z rezerwowymi Laurą Pirovano i Dominikiem Parisem) ani jednego wyścigu.

W dużym finale to Szwedzka ekipa złożona z Fridy Hansdotter, Mattiasa Hargina, Emelie Wikstroem i Andre Myhrera z rezerwowymi Marią Pietilae-Holmner i Mattsem Olssonem pokonała Niemców. Jedynie Andre Myhrer przegrał swój pojedynek z Linusem Strasserem, ale było to już wtedy, gdy Szwedzi byli pewni triumfu. Obok Strassera na drugim stopniu podium stanęli Lena Duerr, Stefan Luitz, Marina Wallner i rezerwowi Christina Geiger oraz Felix Neureuther.

1 SWEDEN
2 GERMANY
3 FRANCE
4 ITALY
5 SLOVENIA
5 NORWAY
5 SWITZERLAND
5 AUSTRIA

Szymon Frąckiewicz536 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password