Narciarstwo alpejskie – PŚ: Kristoffersen samodzielnym liderem klasyfikacji slalomowej

Henrik Kristoffersen okazał się dziś najlepszy na trasie w Wengen. W przeciwieństwie do wczorajszego zjazdu dzisiejszy slalom mógł się spokojnie odbyć, choć podczas pierwszego przejazdu mocno padał śnieg. Zawodów nie ukończył Michał Jasiczek.

Pierwszy przejazd padł łupem Kristoffersena. Norweg zaliczył naprawdę świetną próbę. Za nim plasował się jego rodak Kristian Leif Haugen, ze stratą 0.23s. Trzeci był Rosjanin Aleksandr Choroszyłow, tracący 0.44s do prowadzącego. „Dopiero” czwarty był Marcel Hirscher z Austrii, który tracił 0.56s. Zaledwie 13. miejsce (+0.97s) przypadało Niemcowi Felixowi Neureutherowi.

Michał Jasiczek znalazł się w gronie 15 zawodników, którzy nie dojechali do mety porannego przejazdu. Zdyskwalifikowany został Austriak Manuel Feller, który mógł plasować się w czołówce, jednak jak się okazało po paru minutach od jego przejazdu, nie przejechał odpowiednio przez bramkę.

Kristoffersenowi udało się utrzymać prowadzenie w finałowym przejeździe, dzięki czemu wyprzedził Hirschera w klasyfikacji generalnej slalomu. Wspomniany Austriak zajął ostatecznie drugie miejsce, tracąc tylko 0.15s. Niesamowity skok w klasyfikacji zaliczył Neureuther, któremu udało się przedostać na najniższy stopień podium. Aleksandr Choroszyłow popełnił kilka błędów i spadł na 7. lokatę, a Haugen nie dojechał do mety, podobnie jak czterech innych zawodników.

Wyniki:
1. Henrik Kristoffersen (NOR) 1:43.31
2. Marcel Hirscher (AUT) 1:43.46
3. Felix Neureuther (GER) 1:43.94
4. Christian Hirschbuehl (AUT) 1:44.06
5. Julien Lizeroux (FRA) 1:44.22
6. Mattias Hargin (SWE) 1:44.30
7. Aleksandr Choroszyłow (RUS) 1:44.49
8. Manfred Moelgg (ITA) 1:44.52
______________________________________
DNF1 Michał Jasiczek (POL)

Szymon Frąckiewicz473 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password