Narciarstwo alpejskie – PŚ: Lara Gut wygrywa w supergigancie, pech Gąsienicy-Daniel

W Garmisch Partenkirchen odbył się dziś supergigant kobiet. Wygrała go Lara Gut ze Szwajcarii. Wyraźnie wyprzedziła ona Stephanie Venier z Austrii i Tinę Weirather z Liechtensteinu. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła pechową 31. pozycję.

Lara Gut zdeklasowała dziś swoje rywalki na trasie Kandahar w Ga-Pa. Szwajcarka przejechała trasę znacznie szybciej od innych zawodniczek. Druga Stephanie Venier z Austrii straciła aż 0.67s. U trzeciej Tiny Weirather z Liechtensteinu ta strata wynosiła już 0.86s.

Jedyna Polka startująca w dzisiejszych zawodach – Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 31. miejsce. Do historycznych punktów naszej zawodniczce zabrakło zaledwie 0.02s! Niestety musimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Tylko 35. zawodniczek zostało sklasyfikowanych, ponieważ aż 23 alpejki nie zdołały dojechać do mety. Wśród nich były między innymi Viktoria Rebensburg, Sofia Goggia i Anna Veith. Dwie spośród zgłoszonych zawodniczek nie pojawiły się na starcie.