Narciarstwo alpejskie – PŚ: Michael Matt górą

Dziś w Kranjskiej Górze odbył się slalom. Zwyciężył w nim Austriak Michael Matt. Swoim występem bardzo rozczarował dziś norweskich kibiców Henrik Kristoffersen. Dla mężczyzn były to ostatnie zawody przed finałowymi wyścigami w amerykańskim Aspen.

W pierwszym przejeździe najlepiej spisał się Włoch Stefano Gross. Drugi, ze stratą aż 1.15 sekundy był Austriak Michael Matt, a trzeci jego rodak, lider Pucharu Świata – Marcel Hirscher. On do prowadzącego tracił 1.47 sekundy. Należy zwrócić uwagę na fatalny występ wicelidera klasyfikacji slalomowej – Norwega Henrika Kristoffersena. Jego czas (59.18 s) był o 4.92 sekundy gorszy od czasu Grossa i dał mu dopiero 42. miejsce.

Dziś ponownie nie wystąpił żaden z reprezentantów Polski. Czternastu zawodników nie ukończyło pierwszego przejazdu, a jednym z nich był Brytyjczyk Dave Ryding.

Drugi przejazd przyniósł pewne zmiany. Na pierwszą pozycję wysunął się Matt. Stefano Gross spadł ostatecznie na pozycję drugą, a podium uzupełnił Felix Neureuther z Niemiec, który na półmetku był 5. ze stratą 1.62 sekundy. Na „pudle” nie zmieścił się dzisiaj Hirscher, który zajął 4. miejsce. Niesamowity drugi przejazd zaliczył Włoch Patrick Thaler, który dzięki temu przesunął się z 28. miejsca na 6.!