Narciarstwo alpejskie – PŚ: Mikaela Shiffrin wciąż dominuje!

Passa Mikaeli Shiffrin nie została przerwana! Amerykanka w dzisiejszym slalomie w austriackim Flachau przegrywała na półmetku z reprezentantką gospodarzy Bernadette Schild. Na miesiąc przed igrzyskami nie widać nikogo, kto mógłby zagrozić alpejce zza oceanu.

 

Po pierwszym przejeździe na stoku w centralnej Austrii gospodarze z pewnością byli bardzo zadowoleni. Nieoczekiwanie o z czasem 55,61 sekundy prowadziła ich reprezentantka Bernadette Schild. O 0,37 s przegrywała z nią Amerykanka Mikaela Shiffrin, której najgorszym wynikiem w slalomie w tym sezonie było… 2. miejsce w Levi. Trzecie miejsce na półmetku zmagań zajmowała Szwedka Frida Hansdotter, ze stratą 0,74 s. Polki dziś nie startowały.

W drugim przejeździe skład podium się nie zmienił, jednak po kapitalnym przejeździe na pierwsze miejsce, z łącznym czasem 1:50,86 Mikaela Shiffrin. Amerykanka kolejny raz w tym sezonie zdeklasowała swoje rywalki i pokazała, iż sensacją będzie odebranie jej mistrzostwa olimpijskiego w slalomie. W wieku zaledwie 22 lat zmierza w tym sezonie po rekordowe osiągnięcia. Aż o 0,94 s wyprzedziła, nota bene bardzo zadowoloną ze swego występu, Schild. Dla 28-latki to dopiero szóste podium w karierze, wciąż jednak nie zaznała wygranej. Trzecie miejsce zajęła prezentująca bardzo stabilną i solidną formę Hansdotter. Szwedka straciła ostatecznie do zwyciężczyni aż 1,43 s. Warto wspomnieć również, że czwarta dziś Norweżka Nina Haver-Loeseth przegrała z Shiffrin o 2,62 sekundy. Przepaść. Owację kibiców podczas drugiego przejazdu otrzymała reprezentantka Andory Mireia Gutierrez. „Mimi” ominęła jedną z bramek, jednak zdołała wyhamować i podejść pod górę kilka metrów, by móc dalej kontynuować jazdę. Dzięki temu po raz czwarty w karierze zdobyła pucharowe punkty. Ostatnio miało to miejsce rok temu w Zagrzebiu.

1  SHIFFRIN Mikaela
 USA 
2  SCHILD Bernadette
 AUT 
 +0.94
3  HANSDOTTER Frida
 SWE 
 +1.43
4  HAVER-LOESETH Nina
 NOR 
 +2.62
5  TRUPPE Katharina
 AUT 
 +2.67
6  COSTAZZA Chiara
 ITA 
 +2.80
7  SWENN LARSSON Anna
 SWE 
 +2.84
8  LIENSBERGER Katharina
 AUT 
 +2.91

Szymon Frąckiewicz538 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password