Narciarstwo alpejskie – PŚ: Minimalne zwycięstwo Shiffrin przed własną publicznością

Sezon zbliża się do końca. Alpejczycy już czekają na finałowe zawody w Aspen, ale alpejki ścigają się jeszcze w ten weekend w kalifornijskim Squaw Valley. Dzisiejszy gigant padł łupem reprezentantki gospodarzy – Mikaeli Shiffrin. Maryna Gąsienica-Daniel była 32.

Shiffrin, która jest już bardzo blisko triumfu w klasyfikacji generalnej, prowadziła już po pierwszym przejeździe z przewagą 0.20 sekundy nad liderką klasyfikacji giganta – Francuzką Tessą Worley. Trzecia na półmetku ze stratą 0.55 sekundy była Włoszka Marta Bassino. Za nią była jej rodaczka Federica Brignone, tracąca 0.99 sekundy.

Maryna Gąsienica-Daniel była tuż za „30”. Zajęła 32. miejsce ze stratą 3.91 sekundy do prowadzącej, a 14 setnych sekundy do 30. Irene Curtoni z Włoch. Pięć zawodniczek, w tym chociażby Słowenka Ilka Stuhec, nie ukończyło pierwszego przejazdu.

Z trudem, ale obroniła prowadzenie Shiffrin w finałowej próbie. O zaledwie 0.07 sekundy wyprzedziła Federicę Brignone, która dzięki kapitalnemu przejazdowi awansowała na drugą pozycję. Na trzecie miejsce spadła Worley, a dopiero na 9. Bassino. Drugiego przejazdu nie ukończyła tylko Bernadette Schild z Austrii.