Narciarstwo alpejskie – PŚ: Muffat-Jeandet zwycięzcą kombinacji

Dzisiaj w szwajcarskim Wengen została rozegrana druga i ostatnia w tegorocznym sezonie kombinacja alpejska. Najlepszy okazał się w niej Francuz Victor Muffat-Jeandet wyprzedzając niespodziewanie Rosjanina Pavla Trikhicheva z Rosji i Włocha Petera Filla, który tym samym zdobył małą kryształową kulę.

Kombinacja alpejska rozpoczęła się od zjazdu w którym najlepszy czas 1.43.66 uzyskał Austriak Vincent Kriechmayr  wyprzedzając o 0.59 swojego rodaka Hannesa Reichelta i o 0.74 Dominika Parisa w Włoch. Zwycięzca zawodów Victor Muffat-Jeandet po zjeździe plasował się na odległym 27. miejscu ze stratą 2.55 do prowadzącego Kriechmayra.

Slalom to był jednak popis reprezentanta Francji. Muffat-Jeandet zaliczył praktycznie bezbłędny przejazd i z odległej pozycji przeprowadził skuteczny atak, który zaowocował zwycięstwem. Drugie sensacyjne miejsce zajął Rosjanin Paweł Trichiczew, który po zjeździe zajmował 23. miejsce. Trzecie miejsce przypadło reprezentantowi Włoch, który po zjeździe zajmował 4. miejsce o jedną setną wyprzedził Kjetila Jansruda. Prowadzący po zjeździe Vincent Kriechmayr w slalomie wypadł z trasy. Polacy nie startowali. Dzisiejsze kombinacja była ostatnią w tegorocznym sezonie, więc wiadomo już że mała kryształowa kula trafi do Petera Filla.