Narciarstwo alpejskie – PŚ: Myhrer zwycięża ostatni wyścig sezonu

Tradycyjnie na zakończenie alpejskiego sezonu odbył się slalom mężczyzn. Nieoczekiwanie nie wygrał go, a nawet nie stanął na podium etatowy zwycięzca klasyfikacji generalnej i slalomowej, także tegoroczny – Marcel Hirscher z Austrii.

Po pierwszym przejeździe dzisiejszych zawodów szykujący się do odebrania kolejnych Kryształowych Kul w swojej bogatej kolekcji Hirscher był na prowadzeniu. Miał niewielką (0.08 sek) przewagę nad Szwedem Andre Myhrerem. Trzeci był Włoch Stefano Gross ze stratą 0.35 sekundy. Tuż za nim kolejny Austriak – Michael Matt, którego strata wyniosła 0.37 sekundy. Piąty był Henrik Kristoffersen z Norwegii (0.48), a szósty był Niemiec Felix Neureuther (+0.53). Przejazdu nie ukończył jedynie Norweg Jonathan Nordbotten.

W finałowym przejeździe na prowadzenie wskoczył Myhrer. Na drugą pozycję przesunął się Neureuther, a na trzecią Matt. Hirscher spadł na miejsce czwarte, a Gross na 9. Kristoffersen, który w ostatnim czasie jest bardzo nierówny, spadł na ostatnie – 24. miejsce – przez to, że miał na trasie spore problemy.