Narciarstwo alpejskie – PŚ: Na czele bez zmian

U kobiet dzieli i rządzi Mikaela Shiffrin, u mężczyzn Marcel Hirscher. Austriak wygrał dziś w szwajcarskim Adelboden kolejny slalom. Adam Chrapek odpadł po pierwszym przejeździe, w którym został sklasyfikowany na przedostatnim miejscu w gronie tych, którzy dotarli do mety.

 

Marcel Hirscher ukończył pierwszy przejazd dzisiejszego slalomu w czasie 55,78 sekundy. Drugi na półmetku był jego rodak Michael Matt, który tracił do kolegi z kadry 0,25 s. Na najniższym stopniu wirtualnego podium pierwszego przejazdu stał Szwed Andre Myhrer. Zawodnik ze Skandynawii tracił 0,44 s. Adam Chrapek, który startował jako ostatni, z 74. numerem startowym, zajął 58. miejsce ze stratą 8,25 s. Zajął przedostatnie miejsce spośród tych, którzy ukończyli dzisiejszą rywalizację. Wyprzedził jedynie pochodzącego z Austrii Boliwijczyka Simona Breitfussa Kammerlandera, który jechał jeszcze o 3,42 s dłużej od Polaka.

W drugim przejeździe na podium „wspiął się” Norweg Henrik Kristoffersen. Jego łączny czas okazał się o 0,62 s lepszy od wyniku Myhrera, podczas gdy na półmetku Szwed miał 0,27 s przewagi nad nim. Drugą pozycję, nie bez trudu, obronił Matt. Austriak zdołał zachować 0,03 s przewagi nad Kristoffersenem, który kolejny raz w tym sezonie przegrywa z kimś o przysłowiowy „włos”. Zwycięstwo przypieczętował Hirscher, choć on również stracił większość ze swojej przewagi. Łączny rezultat 1:50.94 okazał się zaledwie o 0,13 s lepszy od rezultatu Matta.

1  HIRSCHER Marcel
 AUT 
 1:50,94
2  MATT Michael
 AUT 
 +0.13
3  KRISTOFFERSEN Henrik
 NOR 
 +0.16
4  MYHRER Andre
 SWE 
 +0.78
5  PINTURAULT Alexis
 FRA 
 +0.83
6  GROSS Stefano
 ITA 
 +1.43
7  FOSS-SOLEV. Sebastian
 NOR 
 +1.55
8  MEILLARD Loic
 SUI 
 +1.56

Szymon Frąckiewicz538 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password