Narciarstwo alpejskie – PŚ: Niesamowite zwycięstwo Hirschera, Ryding z historycznym podium!

Marcel Hirscher dzięki niesamowitemu występowi w drugim przejeździe wygrał slalom w Kitzbuehel i odzyskał koszulkę lidera slalomu. Historyczne podium zdobył Brytyjczyk Dave Ryding. Trzecie miejsce zajął Aleksandr Choroszyłow z Rosji. Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu.

Dzisiejsze zawody od początku miały sensacyjny przebieg. Jadący z trzecim numerem startowym lider klasyfikacji slalomowej – Norweg Henrik Kristoffersen – nie ukończył swojego przejazdu! Zaskakująco słaby przejazd zaliczył później wicelider Marcel Hirscher. Reprezentant gospodarzy zajmował na półmetku „zaledwie” 9. miejsce ze stratą 1.02s do prowadzącego. A tym był niespodziewanie po pierwszym przejeździe Brytyjczyk Dave Ryding. „The Rocket” jest niezłym slalomistą i w tym sezonie prezentuje życiową formę, niemniej jednak jego prowadzenie było nie lada niespodzianką. Jeszcze nigdy żaden Brytyjczyk nie wygrał pucharowych zawodów. Na drugim miejscu plasował się Stefano Gross. Włoch tracił 0.29s do lidera. Wirtualne podium uzupełniał Niemiec Felix Neureuther, który tracił do Rydinga już 0.74s. Czwarty był Rosjanin Aleksandr Choroszyłow ze stratą 0.76s.

Poza Kristoffersenem jeszcze 25 zawodników nie ukończyło pierwszego przejazdu. Wśród nich był jedyny Polak – Michał Jasiczek. Jeden zawodnik został zdyskwalifikowany.

W drugim przejeździe nie-sa-mo-wi-cie zaprezentował się Hirscher. Pokazał, dlaczego jest królem slalomu. Awansował z 9. miejsca na pierwsze i odzyskał koszulkę lidera slalomu! Najlepszy wynik w historii Wielkiej Brytanii wyrównał Ryding. Nie dał on rady Hirscherowi, do którego stracił 0.76s, ale z całą resztą stawki nie miał problemu. Na trzecie miejsce wskoczył Choroszyłow, który miał czas o 1.11s gorszy od wyniku Austriaka. Stefano Gross nie ukończył drugiego przejazdu. Włoch najechał na jedną z pierwszych tyczek i stracił podium. Neureuther zaliczył kiepski przejazd i ostatecznie zajął dopiero 6. miejsce.