Narciarstwo alpejskie – PŚ: Odwet Kristoffersena!

W austriackim Schladming odbył się dzisiaj slalom mężczyzn. Wygrał go Norweg Henrik Kristoffersen. Na podium towarzyszyli mu Marcel Hirscher i Aleksandr Choroszyłow. Michał Jasiczek nie ukończył niestety pierwszego przejazdu.

W pierwszym przejeździe rywali znokautował Henrik Kristoffersen. Norweg wyraźnie chciał powetować sobie niepowodzenie w Kitzbuehel. Drugi był jego główny rywal, lider klasyfikacji slalomowej i generalnej – Marcel Hirscher. Przed własną publicznością Austriak zaprezentował się świetnie, jednak jeden błąd sprawił, że stracił 0.52s do prowadzącego. Trzeci na półmetku był Rosjanin Aleksandr Choroszyłow, tracił on jednak aż 1.02s do Kristoffersena.

Michał Jasiczek był jednym z 26 zawodników, którzy nie zdołali ukończyć pierwszego przejazdu. Wśród nich znaleźli się również, między innymi, Erik Read i David Chodounsky.

Na początku drugiego przejazdu wielką owację od zebranych przy trasie Planai kibiców dostał Amerykanin Robby Kelley. Dwudziestosześcioletni zawodnik wypadła z trasy na sześć bramek przed końcem i bezwładnie zjechał na dół stoku. W oficjalnych wynikach na żywo FIS-u, przy jego nazwisku pojawił się już napis DNF. Kelley był jednak na tyle zdeterminowany, że zaczął podchodzić pod górę! Sześć bramek do tyłu! I to na ostatnim odcinku, który jest jednym z najbardziej stromych na tej trasie. Ukończył i zdobył punkty. Stracił ostatecznie 50.76s i zajął 27. miejsce, gdyż trzech zawodników drugiego przejazdu nie ukończyło.

Amerykanin nie był jedynym, który podchodził do góry. Robił to jeszcze Niemiec Dominik Stehle. Miał on jednak znacznie bliżej do bramki, na której popełnił błąd i podchodził na znacznie bardziej płaskim odcinku. On stracił do zwycięzcy 40.85s.

Na podium do zmian nie doszło. Mimo kapitalnego przejazdu Hirschera, Kristoffersen miał minimalnie lepszy łączny czas. Norweg jeszcze nigdy nie stracił prowadzenia po pierwszym przejeździe. Choroszyłow zdołał utrzymać miejsce na najniższym stopniu „pudła”.

Wyniki:
1. Henrik Kristoffersen (NOR) 1:39.83
2. Marcel Hirscher (AUT) 1:39.92
3. Aleksandr Choroszyłow (RUS) 1:40.46
4. Julien Lizeroux (FRA) 1:41.36
5. Stefano Gross (ITA) 1:41.37
6. Manuel Feller (AUT) 1:41.69
7. Naoki Yuasa (JPN) 1:41.81
8. Alexis Pinturault (FRA) 1:41.86
______________________________________________
DNF Michał Jasiczek (POL)

Szymon Frąckiewicz470 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password