Narciarstwo alpejskie – PŚ: Paris wygrywa zjazd w Bormio, Babicki jak Bode Miller

Włoch Dominik Paris wygrał zjazd przed własną publicznością w Bormio. Reprezentant gospodarzy minimalnie wyprzedził Norwegów Aksela Lunda Svindala i Kjetilla Jansruda. Michał Babicki zajął ostatnie miejsce, ale co z tego? Polak ukończył wyścig na jednej narcie!

Kibice w Bormio mogą być zadowoleni po pierwszym dniu zawodów tamże. Dzisiejszy zjazd, który został opóźniony o 45 minut w stosunku do pierwotnie planowanego czasu rozpoczęcia, ze względu na obfite opady śniegu w nocy i konieczność przygotowania trasy, wygrał, z czasem 1:56,95 narciarz z pobliskiego Merano – Peter Fill. O zaledwie 0,04 sekundy wyprzedził on Norwega Aksela Lunda Svindala. Rezultat o 0,17 s słabszy uzyskał inny Norweg – Kjetill Jansrud.

Jedyny startujący dziś Polak – Paweł Babicki – zajął ostatnie miejsce z bardzo słabym czasem 2:33,42. Był to rezultat słabszy od wyniku przedostatniego dziś alpejczyka (Białorusina Juriego Daniłoczkina) o 25,2 sekundy. Świadczyłoby to o nim bardzo źle, gdyby nie fakt, że Polak dojechał do mety na jednej narcie! Tak jak niegdyś legendarny Bode Miller!


Po niebezpiecznym wypadku na trasie w szpitalu znalazł się Niemiec Dominik Schwaiger. Kontuzji po upadkach doznali również Francuzi Guillermo Fayed i Mathieu Bailet oraz Amerykanin Travis Ganong

Wyniki

1  ITA  PARIS Dominik 1:56.95
2  NOR  SVINDAL Aksel Lund 1:56.99
3  NOR  JANSRUD Kjetil 1:57.12
4  SUI  FEUZ Beat 1:57.26
5  AUT  REICHELT Hannes 1:57.34
6  AUT  MAYER Matthias 1:57.56
7  FRA  THEAUX Adrien 1:57.80
8  AUT  FRANZ Max 1:57.83

Szymon Frąckiewicz544 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password