Narciarstwo alpejskie – PŚ/PE: Szwedzi najlepsi w Are, Gąsienica-Daniel z historycznym podium w Soldeu!

Dziś w szwedzkim Are odbyła się jedyna w tym sezonie Pucharu Świata drużynówka. Wygrali ją gospodarze. Uwagę polskich kibiców przykuły natomiast wydarzenia w Andorze. W równolegle do finału Pucharu Świata w Soldeu odbywa się finał Pucharu Europy. W slalomie gigancie historyczne drugie miejsce zajęła Maryna Gąsienica-Daniel!

W zawodach drużynowych w Are udział wzięło osiem reprezentacji. W ćwierćfinałach Austrii ulaegła 3-1 Słowenia, takim samym rezultatem Francji uległa Norwegia i Szwecji – Szwajcaria, która niedawno świętowała olimpijski triumf. Nawet jednego zwycięstwa w starciu z Niemcami nie odnieśli Włosi.

W półfinałach w obydwu starciach padł wynik 3-1. Francuzi wygrali z Austrią, a Szwedzi z Niemcami. W pojedynku o trzecie miejsce Niemcy w składzie Marina Wallner, Lena Duerr, Linus Strasser i Alexander Schmid dzięki lepszym czasom pokonali Austriaków, których ekipa składała się tu z Kathariny Truppe, Marco Schwarza, Kathariny Gallhuber i Manuela Fellera (we wcześniejszych fazach udział brała zamiast Truppe Katharina Liensberger).

W dużym finale Szwedzi 3-1 wygrali z Francuzami. Anna Swenn Larsson była lepsza od Romane Miradoli, Matthias Hargin uległ Clementowi Noelowi, Frida Hansdotter pokonała Tessę Worley, a Andre Myhrer był szybszy od Juliena Lizeroux.

*********************************************

W Andorze, w Soldeu, odbywają się tymczasem finały Pucharu Europy. W nim historycznego wyczynu dokonała Maryna Gąsienica-Daniel. Polka w dzisiejszym slalomie gigancie po raz pierwszy w karierze zajęła miejsce na podium „drugoligowych” zawodów. Nasza reprezentantka uległa tylko Kristine Gjeltsen Haugen z Norwegii, która z rezultatem 2:20,71 była o 0,12 sekundy lepsza od Polki. Trzecie miejsce ze stratą 0,29 sek. zajęła Jasmina Suter ze Szwajcarii. To pierwsze podium Polki w Pucharze Europy od 19 stycznia 2009, kiedy to w slalomie gigancie w Courchevel 3. miejsce zajęła starsza siostra Maryny – Agnieszka Gąsienica-Gładczan.