Narciarstwo alpejskie – PŚ: Pierwsze w sezonie zwycięstwo Amerykanina

Wreszcie amerykańscy kibice mają powody do radości po zawodach męskich. Travis Ganong stał się pierwszym w tym sezonie alpejczykiem ze Stanów Zjednoczonych, który stanął na najwyższym stopniu podium. Okazał się najszybszy w zjeździe w Garmisch-Partenkirchen.

 Na trasie Kandahar odbył się dziś dodatkowy zjazd w miejsce odwołanych przed dwoma tygodniami zawodów w Wengen. Nie oglądaliśmy w Niemczech reprezentantów Polski.

Najlepszy był dzisiaj Travis Ganong, dzięki któremu Amerykanie wreszcie mogą cieszyć się ze zwycięstwa w tym sezonie. Nie jest on udany dla alpejczyków zza oceanu, gdyż jest to dopiero ich drugie podium. Wcześniej trzeci w zjeździe w Val Gardenie był Steve Nyman. Na podium stanęli dziś jeszcze Norweg Kjetill Jansrud, który do zwycięzcy stracił 0.38s oraz Włoch Peter Fill (strata 0.52s).

Jedenastu zjazdowców nie dojechało do mety. Wśród nich był między innymi wspomniany Nyman, a także Słoweniec Bostjan Kline. Niebezpiecznie wyglądający upadek zaliczył Francuz Valentin Giraud Moine.

Wyniki:
1. Travis Ganong (USA) 1:53.71
2. Kjetill Jansrud (NOR) 1:54.09
3. Peter Fill (ITA) 1:54.23
4. Hannes Reichelt (AUT) 1:54.30
5. Beat Feuz (SUI) 1:54.37
6. Manuel Osborne-Paradis (CAN) 1:54.58
7. Romed Baumann (AUT) 1:54.60
8. Matthias Mayer (AUT) 1:54.69

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password