Narciarstwo alpejskie – PŚ: Pinturault tuż przed Hirscherem!

W szwajcarskim Adelboden najlepszy okazał się Alexi Pinturault. Francuz minimalnie wyprzedził Marcela Hirschera. Ta dwójka zdecydowanie odjechała pozostałej części stawki. Podium uzupełnił Philipp Schoerghofer.

Na bardzo trudnej i wymagającej szwajcarskiej trasie, gdzie nachylenie dochodzi nawet do 67% (!), w pierwszym przejeździe najlepiej poradził sobie Alexis Pinturault. Francuz, który rozpoczynał dzisiejsze zawody, znacznie odjechał swoim rywalom. Drugi Philipp Schoerghofer miał rezultat słabszy aż o 0.64s! Tuż za jego plecami, ze stratą 0.7s do prowadzącego plasował się jego rodak, lider Pucharu Świata – Marcel Hirscher.

Z dzisiejszą trasą porannego przejazdu nie poradziło sobie 17 alpejczyków. Wśród nich znaleźli się między innymi Cyprien Sarrazin i Gino Caviezel. Nie oglądaliśmy dzisiaj żadnego reprezentanta Polski.

Drugi przejazd zdecydowanie najlepiej przejechał Marcel Hirscher. Jednakże mimo kapitalnej postawy Austriaka, przewagę z porannej próby zdołał obronić Pinturault, który miał łączny czas o zaledwie 0.04s lepszy od Hirschera! Trzeci był Schoerghofer, który stracił już jednak aż 1.94s do Francuza!

Wyniki:
1. Alexis Pinturault (FRA) 2:23.99
2. Marcel Hirscher (AUT) 2:24.03
3. Philipp Schoerghofer (AUT) 2:25.93
4. Henrik Kristoffersen (NOR) 2:26.02
5. Mathieu Faivre (FRA) 2:26.04
6. Matts Olsson (SWE) 2:26.07
7. Victor Muffat-Jeandet (FRA) 2:26.19
8. Felix Neureuther (GER) 2:26.26

Szymon Frąckiewicz470 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password