Narciarstwo alpejskie – PŚ: Pogoda nie pozwala na zjazdy w Wengen i Altenmarkt-Zauchensee

W Wengen, na najdłuższej i najszybszej trasie świata, czyli Lauberhorn mieli się dziś ścigać panowie, w tym Maciej Bydliński. W Austrii, w Altenmarkt-Zauchensee miały za to rywalizować kobiety. Jednakże to pogoda była dziś nie do pokonania.

W Austrii miał się odbyć dzisiaj o 11:15 zjazd kobiet, poprzedzony przełożonym z wczoraj treningiem. No właśnie… MIAŁ. Ze względu na potężną śnieżycę nie było jednak szansy na przeprowadzenie wyścigu. Organizatorzy postanowili więc przełożyć zawody na jutro, odwołując jednocześnie planowaną na niedzielę kombinację. O 9:30 ma wystartować trening, a o 12:15 zawody.

Z podobnych przyczyn nie odbył się zjazd mężczyzn w Wengen, w którym startować miał Maciej Bydliński. W Szwajcarii również śnieżyło niemiłosiernie. Nie będzie jednak, najprawdopodobniej, żadnego zastępstwa za planowane na dzisiaj zawody. Jutro, zgodnie z harmonogramem, ma się odbyć slalom.

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password