Narciarstwo alpejskie – PŚ: Pokaz siły Kristoffersena

Dzisiaj w Adelboden najlepsi alpejczycy świata sprawdzili się w slalomie. Najlepszy okazał się Henrik Kristoffersen, który był dziś nie do pokonania. Na drugim miejscu uplasował się Manfred Moelgg, a trzeci był lider Pucharu Świata – Marcel Hirscher.

Na półmetku rywalizacji najlepszy był Norweg Henrik Kristoffersen. Za jego plecami, ze stratą 0.38s plasował się zwycięzca z Zagrzebia – Manfred Moelgg. Ta dwójka zdecydowanie „odstawiła” resztę stawki. Trzeci Felix Neureuther z Niemiec miał już 1.27s straty! Dopiero szósty na tym etapie rywalizacji był Marcel Hirscher. Lider Pucharu Świata tracił wówczas do prowadzącego 1.60s. Nie startowali dziś żadni reprezentanci Polski.

Pierwszego przejazdu nie ukończyło 23 zawodników. W tym gronie byli między innymi Stefano Gross i Michael Matt.

W finałowym przejeździe swoich rywali zdeklasował Kristoffersen. Norweg zaliczył kapitalny przejazd. Drugą pozycję zdołał obronić Moelgg. Weteran alpejskich tras miał na tyle dużą przewagę na półmetku, że nie mógł jej ot, tak roztrwonić. Na najniższy stopień podium udało się przedostać Hirscherowi, który w finałowej próbie znacznie się poprawił. Neureuther spadł na znienawidzone przez sportowców 4. miejsce i to ze stratą zaledwie 0.05s do Austriaka.

Wyniki:
1. Henrik Kristoffersen (NOR) 1:54.87
2. Manfred Moelgg (ITA) 1:56.70
3. Marcel Hirscher (AUT) 1:57.06
4. Felix Neureuther (GER) 1:57.11
5. Aleksander Choroszyłow (RUS) 1:57.32
6. Andre Myhrer (SWE) 1:57.49
7. Manuel Feller (AUT) 1:57.92
8. Daniel Yule (SUI) 1:58.03

Szymon Frąckiewicz472 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password