Narciarstwo alpejskie – PŚ: Punkty były o krok…

Pechowo dla Maryny Gąsienicy-Daniel zakończyły się zawody w kombinacji w Lenzerheide. Mimo że po supergigancie Polka plasowała się na punktowanej pozycji, to nie powiększyła swojego dorobku, ponieważ nie zdołała ukończyć slalomu. Wygrała reprezentantka gospodarzy – Wendy Holdener.

 

Po supergigancie na prowadzeniu była legendarna Amerykanka Lindsey Vonn. Z czasem 1:11,84 o 0,6 sekundy wyprzedzała Włoszkę Federicę Brignone. Trzecia na półmetku rywalizacji była Ranghild Mowinckel z Norwegii, ze stratą 0,65 s. Aż trzy zawodniczki miały rezultat dokładnie o 0,71 s gorszy od wyniku Amerykanki, co plasowało je ex aequo na 4. miejscu. Były to Szwajcarki Wendy Holdener i Lara Gut oraz Włoszka Marta Bassino. Bardzo dobrze na trasie supergiganta zaprezentowała się Maryna Gąsienica-Daniel. Polka ze stratą 2,54 s plasowała się na 23. miejscu, a więc miała dużą szansę na to, by po raz trzeci w karierze zdobyć punkty Pucharu Świata.

Slalom, jak zwykle, przetasował stawkę. Niestety ukończyć nie zdołała go Gąsienica-Daniel, przez co musiała pożegnać się z punktami. Na pierwsze miejsce awansowała Wendy Holdener. Łączny czas Szwajcarki wyniósł 2:01,18. Drugie miejsce zajęła ze stratą aż 1,55 sekundy Marta Bassino. O 0,01 s gorszy czas od Włoszki uzyskała Słowenka Ana Bucik, która tym samym po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. Co ciekawe Słowenka awansowała na podium z 30. miejsca, a więc jako pierwsza pokonała dzisiejszy slalom i trzeba przyznać, że świetnie wykorzystała przewagę nienaruszonej trasy. Lindsey Vonn była ostatecznie czwarta. Sensacyjnie 6. pozycję zajęła reprezentantka Serbii Nevena Ignjatović. Na półmetku rywalizacji „Coka” plasowała się tuż za Maryną Gąsienicą-Daniel, jednak świetny slalom wywindował jej w klasyfikacji dzisiejszych zawodów. Jak dotychczas jej najlepszym wynikiem było 14. miejsce w grudniowym slalomie równoległym w Courchevel.

1  SUI  HOLDENER Wendy  2:01.18
2  ITA  BASSINO Marta  2:02.73
3  SLO  BUCIK Ana  2:02.74
4  USA  VONN Lindsey  2:03.06
5  AUT  SIEBENHOFER Ramona  2:03.18
6  SRB  IGNJATOVIC Nevena  2:03.24
7  FRA  BARTHET Anne-Sophie  2:03.32
8  SUI  FEIERABEND Denise  2:03.53

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password