Narciarstwo alpejskie – PŚ: Reichelt triumfuje na Zugspitze

Wczoraj w zjeździe w Garmisch-Partenkirchen zwyciężył Travis Ganong, a dziś dokonał tego Hannes Reichelt. Austriak był na trasie Kandahar minimalnie szybszy od drugiego Petera Filla. Trzecie miejsce zajął Beat Feuz.

Hannes Reichelt jako pierwszy wyruszył na trasę dzisiejszego zjazdu i jak się potem okazało, nikt nie był dziś od niego lepszy. Co ciekawe tuż po swoim przejeździe Reichelt kręcił głową z niezadowolenia. Może był świadom, że mógł pojechać jeszcze lepiej i nie przypuszczał, że nikomu nie uda się go wyprzedzić.  Jedynym, który uzyskał czas bardzo zbliżony do Austriaka był Włoch Peter Fill, jednak i tak stracił do zwycięzcy 0.16s. Trzecią pozycję, ze stratą 0.52s, udało się wywalczyć Szwajcarowi Beat Feuzowi. Lider klasyfikacji zjazdowej – Kjetil Jansrud z Norwegii uplasował się na 5. pozycji. Travis Ganong był tym razem 12.

Ośmiu zawodników nie ukończyło dzisiejszego zjazdu. Wśród nich był między innymi Francuz David Poisson. Dwóch zgłoszonych alpejczyków nie pojawiło się na trasie. Jednym z nich był Erik Guay z Kanady, który zapewne odczuwa jeszcze skutki niegroźnego, ale z pewnością bolesnego upadku z wczoraj. Polacy nie startowali.

Wyniki:
1. Hannes Reichelt (AUT) 1:53.83
2. Peter Fill (ITA) 1:53.99
3. Beat Feuz (SUI) 1:54.35
4. Dominik Paris (ITA) 1:54.59
5. Kjetill Jansrud (NOR) 1:54.64
6. Bostjan Kline (SLO) 1:54.75
7. Vincent Kriechmayr (AUT) 1:54.82
8.
Adrien Theaux (FRA) 1:54.87

Szymon Frąckiewicz473 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password