Narciarstwo alpejskie – PŚ: Sensacyjny triumf Scheyer, powrót Vonn i fatalny upadek Nadii Fanchini

Tym razem udało się przeprowadzić zjazd kobiet w Altenmarkt-Zauchensee, wraz z poprzedzającym go treningiem. Treningiem, który źle wspominać będzie Nadia Fanchini. Same zawody dobrze będą wspominać gospodarze, gdyż sensacyjny triumf odniosła w nich ich reprezentantka – Christine Scheyer.

Dziś pogoda w Alpach była łaskawsza. Organizatorom udało się przeprowadzić zarówno trening, jak i sam konkurs. Sensacyjnie wygrała go Austriaczka Christine Scheyer, która dotychczas zaledwie kilkukrotnie zdobywała punkty, a jej najlepszym osiągnięciem było 9. miejsce. Druga na mecie była Tina Weirather z Liechtensteinu, która straciła do zwyciężczyni 0.39s. Na trzecim miejscu? Kolejna niespodzianka – Jacqueline Wiles  ze Stanów Zjednoczonych. Ona co prawda punktuje regularnie, ale dotychczas była najwyżej na 10. miejscu. Na 13. miejscu zawody ukończyła jej rodaczka, powracająca po złamaniu ręki Lindsey Vonn.

Tylko dwie zawodniczki nie ukończyły dzisiejszych zmagań. Dwie inne nie wystartowały. Jedną z nich była Włoszka Nadia Fanchini, która wylądowała w szpitalu po fatalnym upadku na treningu.

Wyniki:
1. Christine Sheyer (AUT) 1:21,15
2. Tine Weirather (LIE) 1:21.54
3. Jacqueline Wiles (USA) 1:21.69
4. Lara Gut (SUI) 1:21.70
5. Ilka Stuhec (SLO) 1:21.73
6. Johanna Schnarf (ITA) 1:22.30
7. Nicole Schmidhofer (AUT) 1:22.34
8. Priska Nufer (SUI) 1:22.38

 

Szymon Frąckiewicz470 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password