Narciarstwo alpejskie – PŚ: Shiffrin deklasuje w Lienz

W austriackim Lienz odbył się dziś slalom kobiet. Najlepszy rezultat osiągnęła oczywiście Amerykanka Mikaela Shiffrin, która znacznie wyprzedziła rywalki. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Wendy Holdener, a trzecie Szwedka Frida Hansdotter. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Mikaela Shiffrin prowadziła już po pierwszym przejeździe na trasie w Lienz. Czas 51,03 sekundy pozwalał jej wyprzedzać drugą Fridę Hansdotter o 1,14 sekundy. Na trzecim miejscu ze stratą 1,28 s plasowała się Szwajcarka Wendy Holdener. Kolejnych pucharowych punktów nie zdołała niestety zdobyć Maryna Gąsienica-Daniel. Polka nie ukończyła pierwszego przejazdu.

W drugi przejeździe Shiffrin spokojnie utrzymała swoje prowadzenie, zachowując 0,89 sekundy ze swojej przewagi i notując łączny czas 1:43,87. Kolejnością na podium zamieniły się Holdener i Hansdotter. Szwajcarka zajęła ostatecznie drugie miejsce, a Szwedka ze stratą 1,22 s – trzecie. Na uwagę zasługuje fakt, iż najlepszy czas drugiego przejazdu (51,7 s) zanotowała Szwedka francuskiego pochodzenia Estelle Alphand. Córka słynnego francuskiego alpejczyka Luca Alphanda awansowała dzięki temu z 23. na 5. miejsce.