Narciarstwo alpejskie – PŚ: Shiffrin deklasuje w slalomie

Mikaela Shiffrin nie ma sobie równych! Na miesiąc przed igrzyskami imponuje formą. Dziś zdecydowanie zwyciężyła w slalomie w słoweńskiej Kranjskiej Gorze. Maryna Gąsienica-Daniel ponownie nie zdołała zdobyć punktów, kończąc pierwszy przejazd na 47. pozycji.

W pierwszym przejeździe dzisiejszego slalomu Mikaela Shiffrin „wykręciła” imponujący rezultat 51,44 sekundy. Aż o 1,47 s wyprzedzała Szwedkę Fridę Hansdotter, a o 1,6 s Szwajcarkę Wendy Holdener. Czwarta Słowaczka Petra Vlhova traciła już 2,3 s! Marynie Gąsienicy-Daniel ukończenie przejazdu zajęło 7,72 sekundy dłużej, niż Amerykance. Polka została sklasyfikowana na 47. pozycji. Polce zabrakło 2,13 s, by zakwalifikować się do finałowego przejazdu. Z 72 startujących alpejek tylko 49 dojechało do mety.

W drugim przejeździe nie doszło do zmian na podium. Mikaela Shiffrin jeszcze zdołała powiększyć swoją przewagę nad rywalkami! Frida Hansdotter straciła ostatecznie do Amerykanki aż 1,66 s, a Wendy Holdener 1,87 s! Czy ktoś w tym sezonie jest w stanie poważnie zagrozić liderce Pucharu Świata?