Narciarstwo alpejskie – PŚ: Shiffrin i Myhrer górą w Oslo

W mglistym Oslo, na specjalnie przygotowanym stoku do slalomu równoległego na legendarnej skoczni Holmenkollenbakken, odbył się dziś city event, czyli rozgrywane w tym samym czasie zawody w slalomie równoległym kobiet i mężczyzn, z udziałem 16 najlepszych slalomistów i slalomistek. Najlepsi okazali się Amerykanka Mikaela Shiffrin i Szwed Andre Myhrer.

 

W zmaganiach kobiet nie było niespodzianki. Mikaela Shiffrin nie miała sobie równych. Amerykanka pewnie wygrała wszystkie pojedynki. Rozpoczęła od zdeklasowania Szwedki Anny Swenn-Larsson o łącznie (w każdej fazie odbywają się po dwa wyścigi pojedynczej pary) 0,95 sekundy. Następnie liderka Pucharu Świata pokonała o 0,34 s Niemkę Lenę Duerr. Kolejna rywalka – Szwedka Frida Hansdotter – mimo, że z „wyższej półki”, również nie dała rady Amerykance, przegrywając o 0,51 s. W finale naprzeciw Shiffrin stanęła Szwajcarka Wendy Holdener. Stawiła ona zdecydowanie największy opór obrończyni Kryształowej Kuli. Po pierwszym wyścigu przegrywała o zaledwie 0,01 s, jednak ostatecznie przewaga Amerykanki wzrosła do 0,17 s. W pojedynku o trzecie miejsce Frida Hansdotter o 0,1 s uległa Szwajcarce Melanie Meillard.

Wyniki kobiet:
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Wendy Holdener (SUI)
3. Melanie Meillard (SUI)

4. Frida Hansdotter (SWE)
5. Maren Skjoeld (NOR)
5. Lena Duerr (GER)
5. Bernadette Schild (AUT)
5. Petra Vlhova (SVK)

U mężczyzn mieliśmy do czynienia ze sporą niespodzianką. Najlepszy alpejczyk ostatnich lat – Austriak Marcel Hirscher – uległ w ćwierćfinale Brytyjczykowi Dave’owi Rydingowi o 0,09 sekundy. Najlepiej spisał się Szwed Andre Myhrer. Agresywna i ryzykowna jazda się opłaciła. Zaczął od pokonania swojego rodaka Matthiasa Hargina o 0,61 s. Następnie okazał się o 0,83 szybszy od Norwega Sebastiana Fossa-Solevaaga. W półfinale o 0,2 s pokonał zwycięzcę ostatniego city eventu, który miał miejsce w Sztokholmie 31 stycznia 2017 – Niemca Linusa Strassera. W finale jego rywalem był Austriak Michael Matt, który po pierwszym wyścigu przegrywał o 0,26 sekundy, a drugiego nie ukończył. Trzecie miejsce zajął Strasser, który pokonał Rydinga o 0,1 sekundy.

Wyniki mężczyzn:
1. Andre Myhrer (SWE)
2. Michael Matt (AUT)
3. Linus Strasser
(GER)
4. Dave Ryding (GBR)
5. Sebastian Foss-Solevaag (NOR)
5. Luca Aerni (SUI)
5. Daniel Yule (SUI)
5. Marcel hirscher (AUT)

Szymon Frąckiewicz546 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password