Narciarstwo alpejskie – PŚ: Shiffrin i Myhrer górą w Oslo

W mglistym Oslo, na specjalnie przygotowanym stoku do slalomu równoległego na legendarnej skoczni Holmenkollenbakken, odbył się dziś city event, czyli rozgrywane w tym samym czasie zawody w slalomie równoległym kobiet i mężczyzn, z udziałem 16 najlepszych slalomistów i slalomistek. Najlepsi okazali się Amerykanka Mikaela Shiffrin i Szwed Andre Myhrer.

W zmaganiach kobiet nie było niespodzianki. Mikaela Shiffrin nie miała sobie równych. Amerykanka pewnie wygrała wszystkie pojedynki. Rozpoczęła od zdeklasowania Szwedki Anny Swenn-Larsson o łącznie (w każdej fazie odbywają się po dwa wyścigi pojedynczej pary) 0,95 sekundy. Następnie liderka Pucharu Świata pokonała o 0,34 s Niemkę Lenę Duerr. Kolejna rywalka – Szwedka Frida Hansdotter – mimo, że z „wyższej półki”, również nie dała rady Amerykance, przegrywając o 0,51 s. W finale naprzeciw Shiffrin stanęła Szwajcarka Wendy Holdener. Stawiła ona zdecydowanie największy opór obrończyni Kryształowej Kuli. Po pierwszym wyścigu przegrywała o zaledwie 0,01 s, jednak ostatecznie przewaga Amerykanki wzrosła do 0,17 s. W pojedynku o trzecie miejsce Frida Hansdotter o 0,1 s uległa Szwajcarce Melanie Meillard.

5. Petra Vlhova (SVK)

U mężczyzn mieliśmy do czynienia ze sporą niespodzianką. Najlepszy alpejczyk ostatnich lat – Austriak Marcel Hirscher – uległ w ćwierćfinale Brytyjczykowi Dave’owi Rydingowi o 0,09 sekundy. Najlepiej spisał się Szwed Andre Myhrer. Agresywna i ryzykowna jazda się opłaciła. Zaczął od pokonania swojego rodaka Matthiasa Hargina o 0,61 s. Następnie okazał się o 0,83 szybszy od Norwega Sebastiana Fossa-Solevaaga. W półfinale o 0,2 s pokonał zwycięzcę ostatniego city eventu, który miał miejsce w Sztokholmie 31 stycznia 2017 – Niemca Linusa Strassera. W finale jego rywalem był Austriak Michael Matt, który po pierwszym wyścigu przegrywał o 0,26 sekundy, a drugiego nie ukończył. Trzecie miejsce zajął Strasser, który pokonał Rydinga o 0,1 sekundy.