Narciarstwo alpejskie – PŚ: Shiffrin nie pozostawia złudzeń

W dzisiejszym slalomie gigancie w Semmering w Austrii, który odbył się w miejsce odwołanego wyścigu w Courchevel sprzed tygodnia, najlepsza okazała się liderka Pucharu Świata – Mikaela Shiffrin. Podium uzupełniły Tessa Worley i Manuela Moelgg.

Po pierwszym przejeździe dzisiejszego giganta na wyraźnym prowadzeniu była Amerykanka Mikaela Shiffrin. Amerykanka miała 0.27s przewagi nad Włoszką Manuelą Moelgg, 0.49s za liderką była inna reprezentantka Tricolore – Marta Bassino. O sporym pechu może mówić ich rodaczka Sofia Goggia, która miała szanse wyjść na prowadzenie, jednak ominęła ostatnią bramkę. Tuż za „wirtualnym” podium była Szwedka Maria Pietilae-Holmner Francuzka Tessa Worley była na półmetku 6. ze stratą aż 0.8s do Shiffrin. Jedyna w stawce Polka ˜– Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła przejazd z bardzo dużą stratą (3.47s), co dało jej dopiero 52. pozycję w gronie 60. klasyfikowanych zawodniczek. Trzy panie nie zjawiły się na starcie, a siedem nie ukończyło zawodów.

Drugi przejazd rozpoczęła Tina Weirather z Liechtensteinu. Zawodniczka, która ewidentnie zawiodła rankiem, tym razem popisała się najlepszym rezultatem z całej stawki, dzięki czemu z 29. pozycji awansowała na 12. Świetny przejazd zaliczyła również dopiero 17. na półmetku Szwajcarka Lara Gut. Dzięki temu uplasowała się tuż za podium. Pod koniec zmagań, na dole, tuż przed metą niebezpiecznie wyglądający upadek zaliczyła Szwedka Maria Pietilae-Holmner. Zawodniczka zeszła z trasy o własnych siłach, ale ewidentnie bolało ją kolano. Bardzo dobry przejazd zaliczyła chwilę wcześniej Tessa Worley, co pozwoliło jej stanąć dziś na drugim stopniu podium. Medalowej pozycji nie utrzymała Marta Bassino, a o jedną pozycję spadła Moelgg. Prowadzenie utrzymała Shiffrin, która ostatecznie wyprzedziła Francuzkę o 0.78s. To dopiero drugie zwycięstwo Amerykanki w tej konkurencji w karierze. Ostatnie miało miejsce w 2014 roku.

Wyniki:
1. Mikaela Shiffrin (USA) 2:01:81
2, Tessa Worley (FRA) 2:02.59
3. Manuela Moelgg (ITA) 2:02.90
4. Lara Gut (SUI) 2:03.05
5. Marta Bassino (ITA) 2:03.37
6. Ana Drev (SLO) 2:03.41
7. Viktoria Rebensburg (GER) 2:03.42
8. Petra Vlhove (SVK) 2:03.46
________________________________
52. Maryna Gąsienica-Daniel DNQ

Szymon Frąckiewicz538 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password