Narciarstwo alpejskie – PŚ: Shiffrin o krok od Kryształowej Kuli

Mikaela Shiffrin swoim kolejnym zwycięstwem w Squaw Valley wywalczyła już Małą Kryształową Kulę za slalom. Od Kryształowej Kuli za klasyfikację generalną dzieli ją już tylko kilka punktów. Tylko cud może odebrać Amerykance triumf. Na podium stały dziś jeszcze Sarka Strachova i Bernadette Schild.

Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu była Szwajcarka Wendy Holdener z minimalną przewagą nad Amerykanką Mikaelą Shiffrin. Te dwie zawodniczki dzieliły zaledwie 2 setne sekundy. Na trzeciej pozycji ze stratą 0.42 sekundy była Słowaczka Petra Vlhova. Tuż za podium plasowała się Czeszka Sarka Strachova, tracąca do prowadzącej 0.72 sekundy. Czołową piątkę z czasem o 1.19 sekundy słabszym od rezultatu Holdener zamykała Austriaczka Bernadette Schild.

Piętnaście zawodniczek nie ukończyło pierwszego przejazdu. W tym gronie znalazła się niestety Maryna Gąsienica-Daniel. Trzy zawodniczki zrezygnowały ze startu, a jedna została zdyskwalifikowana.

Aż 8 zawodniczek nie ukończyło finałowej próby, przez co tylko 22. alpejki zostały sklasyfikowane. Wśród nich były te, które miały walczyć o zwycięstwo, czyli Holdener i Vlhova. Z ich nieszczęścia skorzystała Shffrin, która dzięki temu odniosła wyraźny triumf. Potknięcie rywalek wykorzystały też Strachova i Vlhova, które zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce.