Narciarstwo alpejskie – PŚ: Shiffrin ponownie najlepsza

W Semmering odbył się dziś drugi tamże slalom gigant. Ponownie wygrała go Mikaela Shiffrin. Druga była znów Tessa Worley, a na najniższym stopniu podium stanęła tym razem Viktoria Rebensburg. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 55. miejsce.

Po pierwszym przejeździe, podobnie jak wczoraj, prowadziła niesamowita Mikaela Shiffrin. Tym razem jednak miała minimalną (0.08s) przewagę nad drugą Viktorią Rebensburg. Niewiele więcej (0.1s) do liderki traciła Francuzka Tessa Worley. Nieco większą stratę miała czwarta Federica Brignone (0.23s), a wyraźną, choć wciąż możliwą do odrobienia, stratę miała piąta Stephanie Brunner. Jedyna w stawce Polka – Maryna Gąsienica-Daniel – straciła aż 4.25s i zajęła 55. miejsce w gronie 59. klasyfikowanych alpejek. Jedna z zawodniczek nie wystartowała, a trzy, w tym Sofia Goggia, nie ukończyły pierwszego przejazdu.

W drugim przejeździe liderka Pucharu Świata nieznacznie powiększyła swą przewagę nad rywalkami. Na drugie miejsce wskoczyła Tessa Worley, która zdołała pokonać trasę finałowego przejazdu o 0.05s szybciej od Viktorii Rebensburg. Niemka utrzymała mimo wszystko pozycję na podium. Irene Curtoni (Włochy) i Taina Barioz (Francja) nie ukończyły drugiego przejazdu.