Narciarstwo alpejskie – PŚ: Shiffrin wraca na szczyt!

W kolejnej odsłonie Pucharu Świata w Słowenii najlepsza okazała się Mikaela Shiffrin. Na podium Amerykance towarzyszyły Wendy Holdener i Frida Hansdotter. W zawodach najwyższej rangi zadebiutowała dziś Katarzyna Wąsek.

Poranny przejazd padł łupem Mikaeli Shiffrin. Amerykanka, dla której dwa z rzędu występy w konkurencjach technicznych bez miejsca na podium to w ostatnim czasie niecodzienna sytuacja, z pewnością chciała dziś powetować sobie te „niepowodzenia”. Za liderką Pucharu Świata plasowała się Szwajcarka Wendy Holdener, ze stratą 0.17s. Trzecia była Szwedka Frida Hansdotter, której strata wynosiła 0.38s.

Swój debiut w Pucharze Świata zaliczyła dziś dwudziestoletnia Katarzyna Wąsek. Na ten moment celem było dla niej oczywiście ukończenie zawodów i „zaliczenie” tegoż debiutu. To się udało, Polka ze stratą 6.96 zajęła 56. miejsce, przedostatnie w gronie klasyfikowanych. Jasne jest, że nie dało to awansu do drugiego przejazdu, ale nie ukrywajmy, gdyby zdołała tego dokonać, to byłaby to nie lada sensacja.

Pierwszego przejazdu nie ukończyły 22 zawodniczki. Wśród nich była między innymi jedna z czołowych slalomistek, zwyciężczyni z Zagrzebia – Veronika Velez Zozulova ze Słowacji. Dwie zawodniczki nie pojawiły się na starcie.

Drugi przejazd nie przyniósł wielkich zmian. Shiffrin jedynie minimalnie powiększyła przewagę nad Holdener, za to nieco zredukować tę różnicę udało się Fridzie Hansdotter. Nie wpłynęło to jednak na wygląd dzisiejszego podium. Trzy zawodniczki nie ukończyły finałowej próby. Wśród nich, między innymi, Michelle Gisin.

Wyniki:
1. Mikaela Shiffrin (USA) 1:39.61
2. Wendy Holdener (SUI) 1:39.80
3. Frida Hansdotter (SWE) 1:39.92
4. Petra Vlhova (SVK) 1:40.02
5. Nina Loeseth (NOR) 1:40.49
6. Sarka Strachova (CZE) 1:40.95
7. Ana Bucik (SLO) 1:41.09
8. Bernadette Schild (AUT) 1:41.13

Szymon Frąckiewicz472 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password