Narciarstwo alpejskie – PŚ: Sikorski w medalowej formie w slalomie

Igor Sikorski zakończył ostatnie zawody Puchar Świata w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych na podium! Jego drugiego miejsce w slalomie w szwajcarskim Veysonnaz potwierdza przynależność do światowej czołówki. Teraz czas na zawody we Francji. 

Czterodniowe zawody od 15 do 18 stycznia zostały głównie storpedowane przez warunki pogodowe. Pierwszego dnia odbył się gigant, w którym Igor Sikorski zajął 9. miejsce (kategoria monoski). Starty drugiego i trzecia dnia były odwołane ze względu na pogodę. Przeszkodził wiatr i opady śniegu. W czwartek wszystko było w jak najlepszym porządku i Igor Sikorski w slalomie, czyli w konkurencji w której jest aktualnym wicemistrzem świata, zajął 2. miejsce, przegrywając z Francuzem Fredericem Francoisem o 0,08 s. Reprezentant Trójkolorowych uzyskał łączny wynik dwóch przejazdów 1:29,56.

 

Podczas Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych Polskę reprezentuję też Maciej Krężel (kategoria niewidomi i niedowidzący) wraz z przewodnikiem Anną Ogarzyńską. W Szwajcarii zajął 9. miejsce w gigancie oraz 5. w slalomie.

Od 23 do 26 stycznia podczas kolejnego przystanku Pucharu Świata we Francji, w Tignes alpejczycy sprawdzą formę w konkurencjach szybkościowych, w zjeździe i supergigancie. Oby pogoda pozwoliła rozegrać zawody. Poniżej zdjęcia z zaśnieżonego Tignes.

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password