Narciarstwo alpejskie – PŚ: Słabsza forma Shiffrin?

Mikaela Shiffrin zaledwie drugi raz w tym sezonie nie wygrała slalomu. W Lenzerheide, podobnie jak w listopadzie w Levi, najlepsza była Słowaczka Petra Vlhova. To kolejny słabszy występ Amerykanki w tym tygodniu. Obniżka formy tuż przed igrzyskami?

 

Na zakończenie weekendu w szwajcarskim Lenzerheide odbył się dziś slalom. Po pierwszym przejeździe Mikaela Shiffrin była najlepsza. Z czasem 54,41 sekundy wyprzedzała drugą Wendy Holdener o 0,65 s. Za reprezentantką gospodarzy plasowała się Szwedka Frida Hansdotter. Nie oglądaliśmy dziś w akcji Polek.

W drugiej części rywalizacji wiele się jednak zmieniło. Mikaela Shiffrin nie zdołała ukończyć swojego przejazdu, co w slalomie nie zdarzyło się jej od mniej więcej roku! To kolejny w tym tygodniu słabszy występ Amerykanki w tym tygodniu. We wtorek nie ukończyła giganta w Kronplatz, a we wczorajszym była „zaledwie” 7. Pozostaje pytanie, czy to zwykły przypadek i pech Amerykanki i zaraz wszystko wróci do normy, czy może spadek formy tuż przed igrzyskami? Zawody wygrała Słowaczka Petra Vlhova, która po pierwszym przejeździe była dopiero 6. ze stratą 1,12 s, jednak świetny drugi przejazd pozwolił jej na awans i zwycięstwo z łącznym czasem 1:50,53. Na drugie miejsce przeskoczyła Hansdotter, która zanotowała rezultat o 0,1 s gorszy od zwyciężczyni. Na najniższym stopniu podium stanęła Holdener ze stratą 0,52 s.

1  SVK  VLHOVA Petra  1:50.53
2  SWE  HANSDOTTER Frida  1:50.63
3  SUI  HOLDENER Wendy  1:51.05
4  SUI  MEILLARD Melanie  1:51.24
5  NOR  HAVER-LOESETH Nina  1:52.05
6  AUT  LIENSBERGER Katharina  1:52.26
7  AUT  GALLHUBER Katharina  1:52.33
8  CAN  MIELZYNSKI Erin  1:52.69

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password