Narciarstwo alpejskie – PŚ: Sofia Goggia wygrywa na swojej ziemi!

Drugie w przeciągu pięciu dni zjazdowe zwycięstwo odniosła dziś Włoszka Sofia Goggia. W kultowej Cortinie d’Ampezzo reprezentantka gospodarzy wyprzedziła wyraźnie dwie faworyzowane Amerykanki – Lindsey Vonn i Mikaelę Shiffrin. Polki nie startowały. 

Dla najlepszych alpejek zjazd w słynnym ośrodku sportów zimowych w Cortinie d’Ampezzo był czwartym w tym sezonie takim rodzajem rywalizacji. Poprzednio zawody wygrywały Austriaczka Cornelia Hutter, wielka faworytka tych zawodów i całego Pucharu Świata Mikaela Shiffrin oraz Sofia Goggia. Ta ostatnia triumfowała pięć dni temu w Karnten.

I to właśnie reprezentantka Italii wykręciła – jadąc z numerem 7. – pierwszy bardzo szybki przejazd – 1:36,45. Nie poradziła sobie z nim nawet wspomniana wielka faworytka zawodów – Mikaela Shiffrin, która była najszybsza tylko w górnej części trasy, ale potem bardzo traciła i wylądowała na drugim miejscu ze stratą 0,84 sekundy, będąc jednak chwilę później wyprzedzoną przez swoją rodaczkę Lindsey Vonn. Ta straciła do prowadzącej Włoszki 0,47 sekundy.

Jak można się było spodziewać, kolejne słabsze zawodniczki zyskiwały dużo gorsze czasy. Gospodarze mają więc ogromne powody do zadowolenia, bo Goggia w krótkim odstępie czasu wygrywa drugi zjazd w sezonie i przed igrzyskami olimpijskimi pokazuje, że będzie bardzo groźna. Było to jej piąte podium w tym sezonie, a w sumie siedemnaste w zawodach Pucharu Świata.

1. Sofia Goggia – Włochy – 1:36,45
2. Lindsey Vonn – USA +0,47
3. Mikaela Shiffrin – USA +0,84
4. Lara Gut – Szwajcaria +0,93
5. Nicole Schmidhofer – Austria +0,99
6. Ragnhild Mowinckel – Norwegia +1,09

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password