Narciarstwo alpejskie – PŚ: Svindal najlepszy w zjeździe w Beaver Creek

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Świetny start Aksela Lunda Svindala. Norweg wraca w bardzo dobrym stylu do rywalizacji o wysokie pozycje. Dziś w zjeździe w Beaver Creek nie miał sobie równych, wygrywając z czasem 1:40:46. Tuż za nim byli Szwajcar Beat Feuz i Niemiec Thomas Dressen. 

Norweski alpejczyk ze startu na start radzi sobie coraz lepiej w walce o najlepsze miejsca. Zapowiada to prawdopodobnie ciekawą rywalizację nie tylko o Puchar Świata, ale przede wszystkim w tym najważniejszym w tym sezonie występie – na igrzyskach w Pjongczang. Zjazd na trasie w Stanach Zjednoczonych należy do jednych z najtrudniejszych. Svindal ruszał jako pierwszy i do końca żaden z narciarzy nie poradził sobie tak dobrze, jak on. Nie był to fenomenalny przejazd, chociażby ze względu na kilka drobnych błędów, ale kolejni alpejczycy też mieli problemy na stromym. Norweg potrafi też znakomicie wykorzystać swoją wagę w konkurencjach prędkościowych, co dzisiaj odbiło się na jego korzyść.

Na drugiej pozycji uplasował się Szwajcar Beat Feuz, który stracił do rywala zaledwie 0,15s, co przy dzisiejszych warunkach oznacza również dobry zjazd. Trzeci ze stratą 0,49s był Niemiec Thomas Dressen. Dziewięciu zawodników straciło do Svindala mniej niż sekundę. Kilku też na pierwszym pomiarze czasu miało minimalną przewagę do prowadzącego, lub też miało niewielkie straty, jednak każdy kolejny pomiar czasu weryfikował ich przejazd ze startem norweskiego przeciwnika.

  1. Aksel Lund Svindal (NOR) 1:40.46
  2. Beat Feuz (SUI) +0,15
  3. Thomas Dressen (GER) +0,49
  4. Christof Innerhofer (ITA) +0,54
  5. Dominik Paris (ITA) +0,61

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password