Narciarstwo alpejskie – PŚ: Svindal poza podium, wygrał Beat Feuz

Od kilku tygodni na trasach alpejskich królują nazwiska faworytów, rzadko można się czymś zaskoczyć. Dziś też tak było. W zjeździe w Garmisch-Partenkirchen najlepiej poradził sobie Beat Feuz. Zawodnicy w czołówce dobrze spisali się dzisiaj w tej konkurencji. Aż ośmiu zawodników zmieściło się w jednej sekundzie. Na starcie nie pojawił się Polak. 

Dzisiejszy zjazd odbył się w niemieckiej miejscowości. Na trasie pojawili się główni faworyci, w tym jako pierwszy wystartował Aksel Lund Svindal, który dotychczas dzierżył miano lidera klasyfikacji zjazdowej. Przejazd Norwega nie był zły. Silny, wysoki wiking pokonał bramki w dobrym czasie 1:55.67. Nie dawało mu to jednak pewności, że nikt nie przetnie linii mety szybciej. Zawsze też trudniej jest jechać jako pierwszemu. Kolejni alpejczyki wiedzą, z jaką prędkością jechał obecny lider, jak pokonywał bramki. Na górze trasy znajdowało się jeszcze kilku wspaniałych zjazdowców – w tym ten, który w klasyfikacji zjazdu był do dzisiaj drugi. Beat Feuz przybrał świetną pozycję, która też spowodowała znakomitą prędkość. Na mecie to on okazał się najszybszy. Nie mógł być jednak pewny tego, że nikt nie zdoła go pokonać. W jednej sekundzie zmieściło się aż ośmiu zawodników. Dwóch przegrało ze Szwajcarem o zaledwie 0,18s. Svindal stracił do Feuza 0,28s, ale na pudle nie stanął.

Bez wątpienia Vincent Kriechmayr może uznać start w Ga-Pa za bardzo udany. Choć nie udało mu się pokonać prowadzącego, to druga pozycja eq aequo z Dominikiem Parisem może Austriaka zadowolić. Swoją skłonność do plasowania się na czwartej pozycji przełamał też Hannes Reichelt. W kilku ostatnich startach zajmował miejsce tuż za podium. Dziś też długo się tam utrzymywał, ale z tej pozycji zepchnął go właśnie Kriechmayr.

Wyniki po zjeździe:

 1. Beat Feuz (SUI) 1:55.39
 2. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,18
 3. Dominik Paris (ITA) +0,18
 4. Aksel Lund Svindal (NOR) +0,28
 5. Hannes Reichelt (AUT) +0,36

Klasyfikacja zjazdowa:

 1. Beat Feuz (SUI) 542
 2. Aksel Lund Svindal (NOR) 512
 3. Dominik Paris (ITA) 334
 4. Thomas Dressen (GER) 305
 5. Kjetil Jansrud (NOR) 264

Klasyfikacja generalna PŚ:

 1. Marcel Hirscher (AUT) 1154
 2. Henrik Kristoffersen (NOR) 980
 3. Aksel Lund Svindal (NOR) 726
 4. Kjetil Jansrud (NOR) 665
 5. Beat Feuz (SUI) 636

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password