Narciarstwo alpejskie – PŚ: Tessa Worley wygrywa w Killington

Tessa Worley wygrała slalom gigant w amerykańskim Killington. Drugie miejsce zajęła niespodziewanie Norweżka Nina Loeseth, trzecia była sensacyjna Włoszka Sofia Goggia. Pierwszego przejazdu nie ukończyła zwyciężczyni poprzedniego w tym sezonie giganta, październiku w Soelden – Szwajcarka Lara Gut.

Puchar Świata pań zawitał do Stanów, konkretnie do Killington. Za oceanem, w Lake Louise w Kanadzie, mieli się już też ścigać panowie, ale kapryśna pogoda na to nie pozwoliła, więc mężczyźni odpoczywają/trenują. Panie za to miały więcej szczęścia do pogody, w Killington nie było takich problemów z pogodą, a w Lake Louise za tydzień też już nie będzie.

Jednak nie wybiegajmy w przyszłość, zostańmy w Stanach. W dniu dzisiejszym odbył się drugi w sezonie slalom gigant. Po pierwszym, porannym (oczywiście według czasu amerykańskiego) prowadziła Norweżka Nina Loeseth, dla której slalom gigant nie jest koronną konkurencją. Zaledwie dziewięć setnych sekundy za nią była Francuzka Tessa Worley. Więcej (0,64s) do liderki traciła Włoszka Federica Brignone. Przejazdu nie ukończyła Lara Gut, która po zwycięstwie w Soelden była liderką klasyfikacji gigantowej. Czternaste miejsce dopiero zajmowała Sofia Goggia (strata 1,97), która w drugim przejeździe awansowała na podium!

Drugi przejazd był z początku mocno mglisty i wiele zawodniczek miało problem z widocznością. Później na szczęście warunki się poprawiły. Kapitalny przejazd zaliczyła 24-letnia Sofia Goggia z Włoch. Żadna zawodniczka nie była w sanie jej wyprzedzić. Aż do Tessy Worley, Francuzka pojechała nieco wolniej, jednak przewaga z pierwszego przejazdu wystarczyła do pokonania Włoszki. Pierwszego miejsca nie obroniła, zgodnie z oczekiwaniami, Loeseth, ale i tak zdołała uplasować się na zdecydowanie zadowalającej ją drugiej pozycji. Trzecia na półmetku Brignone spadła na ósmą pozycję (+1,92s).

Nie oglądaliśmy reprezentantek naszego kraju. Maryna Gąsienica-Daniel trenuje obecnie w Norwegii.

Wyniki
1. Tessa Worley (FRA) 1:59,26
2. Nina Loeseth (NOR) 2:00,06
3. Sofia Goggia (ITA) 2:00,37
4. Marta Bassino (ITA) 2:00,39
5. Mikaela Shiffrin (USA) 2:00,50

6. Ana Drev (SLO) 2:00,60
7. Francesca Marsaglia 2:01,00
8. Federica Brignone 2:01,18

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password