Narciarstwo alpejskie – PŚ: Tessa Worley z pierwszym zwyciętwem w sezonie

Francuzka Tessa Worley po raz czwarty w tym sezonie stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. Po raz pierwszy było to jednak nie drugie, a upragnione pierwsze miejsce. Poza podium znalazła się dziś Mikaela Shiffrin. Maryna Gąsienica-Daniel nie zdołała awansować do drugiego przejazdu.

Tessa Worley prowadziła już po pierwszym przejeździe na stoku w szwajcarskim Lenzerheide. Z czasem 1:05,33 o o,52 sekundy wyprzedzała Niemkę Viktorię Rebensburg. Trzecia na półmetku była Federica Brignone z Włoch, ze stratą 1,25 s. Maryna Gąsienica-Daniel straciła do prowadzącej 5,96 sekundy i niestety pożegnała się po pierwszym przejeździe z rywalizacją. Ten wynik dał Polce dopiero 38. miejsce.

Worley utrzymała prowadzenie po drugiej części rywalizacji z łącznym czasem 2:10,81. Rebensburg zmniejszyła stratę do zaledwie 0,07 s, ale wyprzedzić Francuzki nie zdołała. Na trzecie miejsce po kapitalnym drugim przejeździe awansowała 14. na półmetku Słowenka Meta Hrovat. Do Worley straciła ostatecznie 1,45 s. To nie lada sensacja w wykonaniu 19-letniej Słowenki, która dotychczas tylko raz plasowała się w pierwszej dziesiątce zawodów Pucharu Świata. Miało to miejsce w grudniowych zawodach w Lienz, gdzie była 8. Słoweńscy kibice mogą być zadowoleni. Wczoraj pierwszy raz na podium stanęła Ana Bucik. Dopiero 7. miejsce zajęła Amerykanka Mikaela Shiffrin.

1  FRA  WORLEY Tessa  2:10.81
2  GER  REBENSBURG Viktoria  2:10.88
3  SLO  HROVAT Meta  2:12.26
4  SUI  WILD Simone  2:12.30
5  SLO  DREV Ana  2:12.40
6  NOR  MOWINCKEL Ragnhild  2:12.65
7  USA  SHIFFRIN Mikaela  2:12.78
8  SVK  VLHOVA Petra  2:12.90
No action

Mouse Gestures

Back

Forward

Scroll up

Scroll down

Switch to previous tab

Switch to next tab

Close all tabs except current

Close current tab

Open new tab

Close all tabs

Refresh current tab

Stop loading

Scroll to bottom

Scroll to top

Scroll left

Scroll right

PYTANIE KONKURSOWE

Jaką średnicę ma tarcza, do której biathloniści strzelają w pozycji leżącej?

Punktacja: 10 punktów za prawidłową odpowiedź w ciągu 24 godzin, 5 punktów za prawidłową odpowiedź w ciągu 48 godzin.

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password