Narciarstwo alpejskie – PŚ: Triumf Neureuthera, dramat Rydinga!

Tym razem najlepszym alpejczykom świata pogoda nie pokrzyżowała planów. Slalom w Levi doszedł do skutku. Najlepszy w Finlandii był Felix Neureuther, choć pachniało historycznym triumfem Brytyjczyka. Michał Jasiczek ukończył, ale uplasował się pod koniec stawki.

Brytyjczyk Dave Ryding, który w zeszłym sezonie złapał świetną dyspozycję, wciąż ją utrzymuje. Po pierwszym przejeździe prowadził  przewagą 0.14s nad Niemcem Felixem Neureutherem. Kolejne 0.04s tracił Norweg Henrik Kristoffersen. Tuż za tymczasowym podium plasował się… Marcel Hir2.scher! Austriak miał do rywalizacji wrócić najwcześniej w grudniu po złamaniu, którego doznał na początku przygotowań do sezonu, a pojawił się już dziś i na półmetku tracił 0.46s do Rydinga. Jedyny Polak – Michał Jasiczek – zajął dopiero 62. miejsce ze stratą 3,25s. Z grona 92 zawodników ukończyło tylko 65, jednak wszyscy zawodnicy czołówki zostali sklasyfikowani.

Wydawało się, że Brytyjczyk zapisze się na kartach historii, gdyż zaczął swój przejazd świetnie, znacznie lepiej od rywali. W połowie trasy zakrawędziowała mu jednak narta i ominął bramkę. Znalazł się w gronie 6 zawodników, którzy nie ukończyli drugiego przejazdu. Wygrał Neureuther, który zaliczył bardzo dobry przejazd i o 0.37s wyprzedził Kristoffersena. Na najniższym stopniu podium stanął Mattias Hargin ze Szwecji, który na półmetku był dopiero 12. ze stratą 0.73s do „The Rocket”. Ostateczny jego rezultat był o 0.45s słabszy od wyniku triumfującego Niemca. Kiepsko w drugim przejeździe spisał się Hirscher, który spadł na 17. miejsce. Jednakże skoro sensacją jest samo pojawienie się Austriaka na fińskim stoku, ciężko wymagać od niego dobrej dyspozycji.

1. Felix Neureuther (GER) 1:42.83
2. Henrik Kristoffersen (NOR) 1:43.20
3. Mattias Hargin (SWE) 1:43.28
4. Luca Aerni (SUI) 1:43.37
4. Daniel Yule (SUI) 1:43.27
6. Loic Meillard (SUI) 1:43.54
7. Sebastian Foss-Solevaag (NOR) 1:43.58
8. Alexis Pinturault (FRA) 1:43.71

Szymon Frąckiewicz538 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password