Narciarstwo alpejskie – PŚ: Viktoria Rebensburg z pierwszą wiktorią w olimpijskim sezonie!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

 Niemka Viktoria Rebensburg najlepiej rozpoczęła olimpijski sezon zmagań w narciarstwie alpejskim. Na trasie slalomu giganta kobiet w austriackim Soelden reprezentantka Niemiec była bezkonkurencyjna i stanęła na najwyższym stopniu podium, które uzupełniły Tessa Worley i Manuela Moelgg. Maryna Gąsienica-Daniel była 37. i nie awansowała do drugiego przejazdu. 

Inauguracja sezonu już od lat odbywa się na lodowcu w Soelden. Ta trudna technicznie i wymagająca trasa dziś była areną zmagań w slalomie gigancie kobiet. Mimo kilku absencji świetnych zawodniczek, o których pisaliśmy w zapowiedzi (TUTAJ) poziom zawodów był całkiem niezły, a najlepsze zawodniczki zafundowały nam spore emocje.

Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu dość niespodziewanie znalazła się Włoszka Manuela Moelgg, która – w przeciwieństwie do wielu innych zawodniczek – ustrzegła się błędów i z czasem 55,57 przewodziła stawce. Tuż za nią plasowała się najlepsza narciarka zeszłego sezonu Mikaela Shiffrin (+0,12 sekundy), a na trzecim miejscu z niewielką stratą (+0,33 sekundy) znajdowała się inaugurująca sezon olimpijski Niemka Viktoria Rebensburg. W sumie 9 zawodniczek mieściło się w granicach minuty do prowadzącej. Niestety, do udanych swojego przejazdu nie mogła zaliczyć jedyna startująca biało-czerwona Maryna Gąsienica-Daniel, która wraz z Niemką Jessicą Hilzinger uzyskała czas 59,12 sekundy i do trzydziestki zabrakło jej 0,81 sekundy. Była to 37. lokata.

Drugi przejazd obfitował w sporo emocji. Początkowo kolejne zawodniczki minimalnie się wyprzedzały, ale pierwszy sygnał do naprawdę poważnego ataku dała Bernadette Schild. 26. po pierwszym przejeździe Austriaczka uzyskała najlepszy czas przejazdu, awansując na 12. miejsce. Kolejne zawodniczki nie przeskoczyły gospodyni, a uczyniła to dopiero jej koleżanka z reprezentacji Ricarda Hasser, by po chwili na prowadzeniu swoje koleżanki zdetronizowała ostatnia z gospodyń na trasie Stephanie Brunner.

Austriaczka nie dała rady jednak stanąć na podium dzisiejszych zawodów. Pierwszą z czołówki, która zgłosiła akces po zwycięstwo była Tessa Worley. Francuzka chwilę prowadziła, ale ostatecznie skończyła druga, bo swoje 14. zwycięstwo w historii Pucharu Świata zdobyła złota medalistka olimpijska z Vancouver Viktoria Rebensburg, notując czas 1:55,20. Jadąca jako ostatnia Manuela Moelgg nie utrzymała ciśnienia, ale nie zepsuła przejazdu aż tak bardzo, by nie stanąć na podium. Ostatecznie wystarczyło to na 3. miejsce.

 1. Viktoria Rebensburg – Niemcy – 1:55.20
 2. Tessa Worley – Francja – 1:55.34
 3. Manuela Moelgg – Włochy – 1:55.73
 4. Stephanie Brunner – Austria – 1:55.91
 5. Mikaela Shiffrin – Stany Zjednoczone 1:55.94
 6. Wendy Holdener – Szwajcaria – 1:56.31
 7. Ragnhild Mowinckel – Norwegia – 1:56,65
 8. Kristin Lysdahl – Norwegia – 1:56,68
 9. Tina Robnik – Słowenia – 1:56,75
  9. Sara Hector – USA – 1:56,75

=============================================

 1. Maryna Gąsienica Daniel – Polska

 

Radosław Kępys524 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password