Narciarstwo alpejskie – PŚ w Bormio: Niewiarygodny Pinturault

Kombinacja alpejska wymaga nie tylko szybkości w zjeździe, ale i zwinności w slalomie. Nie wszyscy startują w tej konkurencji, chociażby ze względu na warunki fizyczne. Dziś najlepiej poradził sobie z trasą zjazdową Dominik Paris, ale w slalomie nie miał sobie równych Alexis Pinturault. Najlepszy czas obu przejazdów uzyskał

Zjazd nie był dziś łatwy. Pinturault nie poradził z nim sobie dobrze, bo zajął dopiero dziewiętnaste miejsce. W slalomie wrzucił jednak szósty bieg i prowadził już do samego końca. Zagrozić mógł mu najbardziej jeden – Dominik Paris. Włoch jechał świetnie, ale na ostatnim odcinku złapał tyczkę. Oznaczało to tylko jedno – dyskwalifikacja, choć zwycięstwo miał już w kieszeni. Dużo stracił po drodze z przewagi 1,67, ale na ostatnim pomiarze czasu jego przewaga nad Francuzem wynosiła nadal 0,46s. Mógł zaprzepaścić to tylko w jeden sposób, i tak też niestety się stało. Włoch, niezwykle wściekły na siebie, ustąpił przez to miejsca Kjetilowi Jansrudowi.

Norweg też nie pojechał nadzwyczaj dobrze. On jednak nie jest wybitnym slalomistą, więc trzecie miejsce w kombinacji jest dla Jansruda dobrym osiągnięciem. Drugi Peter Fill także nie popisał się w drugim przejeździe, ale on, podobnie jak reprezentant Fiordów, nie należy do alpejczyków, którzy radzą sobie ze slalomami jak Hirscher lub Pinturault.

Na trasie zawodów pojawił się także Polak – Paweł Babicki. Biało-Czerwony po zjeździe zajmował 47. miejsce, tracąc do wówczas prowadzącego Parisa 4,48s. Slalomu nie ukończył.

Wyniki kombinacji alpejskiej:

  1. Alexis Pinturault (FRA) 2:41.13
  2. Peter Fill (ITA) +0,42
  3. Kjetil Jansrud (NOR) +0,45
  4. Mauro Caviezel (SUI) +0,68
  5. Thomas Dressen (GER) +0,83

Klasyfikacja Generalna Pucharu Świata:

  1. Marcel Hirscher (AUT) 534
  2. Henrik Kristofferson (NOR)  505
  3. Kjetil Jansrud (NOR) 465
  4. Aksel Lund Svindal (NOR) 454
  5. Alexis Pinturault (FRA)  387

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password