Narciarstwo alpejskie – PŚ: W Lake Louise brylowała Shiffrin

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Mikaela Shiffrin zwyciężyła w zjeździe w Lake Louise. Kanadyjska pogoda nie rozpieszczała dziś alpejek i wyruszyły na trasę z ponad godzinnym opóźnieniem. To jednak nie wpłynęło na wolę walki wśród najlepszych zawodniczek. Tuż za Amerykanką plasowała się Viktoria Rebensburg, a na trzeciej pozycji była reprezentantka Szwajcarii – Michelle Gisin. 

Łatwo nie było, chociażby ze względu na pogodę. Panie musiały czekać na swój start półtorej godziny z powodu obficie padającego śniegu. Kiedy w końcu wystartowały, pogoda była nieco bardziej łaskawa. Najpierw to Niemka Rebensburg wyprzedziła wówczas prowadzącą Veith o prawie sekundę, ale zaraz po niej na trasie pojawiła się amerykańska mistrzyni – Mikaela Shiffrin. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych zameldowała się na mecie z niewielką przewagą 0,13s, którą utrzymała do końca zawodów. Żadna z alpejek nie zdołała jej wyprzedzić.

Na trasie było gorąco. Głównymi faworytkami, poza Amerykanką, były też Lindsey Vonn i Lara Gut. One jednak nie spisały się tak znakomicie. Długo mieściły się w ścisłej piątce, ale ich strata spowodowała, że jeszcze kilku zawodniczkom udało się przed nie wskoczyć. To nie one dostarczały tylu emocji. W czołówce było bardzo gorąco. Pięć zawodniczek zmieściło się zaledwie w 0,30s. Przed dłuższy czas na trzecim miejscu była reprezentantka Lichtensteinu, jednak to zmieniło się po startach – najpierw Cornelii Huetter a później Gisin. Różnice czasowe były bardzo małe, ale to w końcu Szwajcarka mogła cieszyć się z najniższego stopnia podium, natomiast Shiffrin i Rebensburg utrzymały swoje pozycje.

  1. Mikaela Shiffrin (USA) 1:27.55
  2. Viktoria Rebensburg (GER) +0,13
  3. Michelle Gisin (SUI) +0,17
  4. Cornelia Huetter (AUT) +0,19
  5. Tina Weirather (LIE) +0,31

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password