Narciarstwo alpejskie – PŚ w Lienz: Brignone najlepsza w slalomie gigancie

Kolejny slalom gigant w Pucharze Świata zakończony. Dziś nie było łatwo, już po pierwszym przejeździe aż dwanaście zawodniczek zmieściło się w niespełna sekundzie. Ostatecznie najlepsza okazała się Frederica Brignone. Na starcie pojawiła się także Maryna Gąsiennica-Daniel. Polka plasowała się na 35. pozycji. 

Tu nie było miejsca na pokaz siły, jaki  wczoraj w slalomie pokazała Mikaela Shiffrin. Amerykanka, wydawałoby się, że po pierwszym przejeździe będzie prowadziła. Jechała jako pierwsza. Na mecie miała bardzo dobry czas. Później jednak na starcie pojawiła Viktoria Rebensburg, która rzutem na taśmę okazała się lepsza od młodej reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Pokonała 22-latkę o zaledwie pięć setnych. Na drugiej pozycji długo utrzymywała się Frederica Brignone, ale pod koniec najlepszej stawki przyszedł jeszcze czas na Słowenkę Tinę Robnik, która wskoczyła między Amerykankę a Włoszkę.

Drugi przejazd musiał być trudny. Przewaga Rebensburg nad kolejnymi alpejkami nie była duża. Najważniejsze jednak było to, że najlepsze, mianowicie Shiffrin, Brignone, Goggia i Worley, traciły do Niemki bardzo niewiele. A to one stanowiły dla niej największe zagrożenie. Choć zawodniczka zza naszej zachodniej granicy jest niezwykle utalentowana i w slalomie gigancie często nie ma sobie równych, to jej rywalki miały wiele możliwości, by zagrozić jej pozycji.

Petra Vlhova przez jakiś czas po drugim przejeździe utrzymywała się na pierwszym miejscu. O 0,27s wyprzedziła ją Stephanie Brunner. Słowaczka to trzecia pretendentka do Kryształowej Kuli, zaraz po Shiffrin i Rebensburg, jednak nie wydaje się możliwe, żeby udało jej się ją wyprzedzić. Dzisiejsze zmagania Vlhova zakończyła na dziewiątej. Fatalnie pojechała Sofia Goggia. Nie utrzymała piątej pozycji po pierwszym przejeździe, spadając na szesnastą.
Świetny start zaliczyła również kolejna z Włoszek – Frederica Brignone. Przejechała na tyle dobrze, że nawet reprezentantce USA nie udało jej się wyprzedzić, bowiem Amerykanka przzegrała o 0,08s. Po Shiffrin przyszedł czas na Rebensburg. Górę miała bardzo dobrą, powiększyła o kilka sekund przewagę nad Włoszką, jednak środkowy odcinek trasy i dół Brignone przejechała bardzo mocno. Niemka nie dała rady – 0,04s straty na mecie.

Wyniki po dwóch przejazdach slalomu giganta: 

 1. Frederica Brignone (ITA) 2:05.52
 2. Viktoria Rebensburg (GER) +0,04
 3. Mikaela Shiffrin (USA) +,008
 4. Tessa Worley (FRA) +0,26
 5. Stephanie Brunner (AUT) +0,33

Klasyfikacja slalomu giganta:

 1. Viktoria Rebensburg (GER) 298
 2. Mikaela Shiffrin (USA) 285
 3. Tessa Worley (FRA) 250
 4. Manuela Moelgg (ITA) 200
 5. Stephanie Brunner (AUT) 158

Klasyfikacja Generalna Pucharu  Świata:

 1. Mikaela Shiffrin (USA) 881
 2. Viktoria Rebensburg (GER) 510
 3. Petra Vlhova (SLO) 385
 4. Tina Weirather (LIE) 374
 5. Tessa Worley (FRA) 336

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password