Narciarstwo alpejskie – PŚ: Walka Feuza i Svindala trwa! Dziś lepszy był Szwajcar

Szybkościowe konkurencje cieszą się ogromną popularnością. Dziś w Wengen najlepsi alpejczycy zmierzyli się w wymagającym i długim zjeździe. Faworyci i tutaj nie zawiedli. Beat Feuz pokazał klasę świetnego zjazdowca, a Aksel Lund Svindal udowodnił, że jest liderem tej dyscypliny nie bez kozery.

Szwajcar przeciął linię mety jako pierwszy, a na pierwszej pozycji pozostał już do końca. Żadnemu z alpejczyków nie udało się pokonać niesamowitego dziś Beata Feuza. Próbował tego dokonać jedynie ten, który mógł najbardziej zagrozić prowadzącemu. Aksel Lund Svindal sunął w dół z niewielką przewagą, która jednak na każdym punkcie pomiaru malała. Na ostatnim przed metą czasomierzu miał 0,02s zapasu, ale to nie wystarczyło. Na ostatnim odcinku Szwajcar jechał bardzo szybko, czego nie udało się dokonać Norwegowi, tracącemu ostatecznie 0,18s do Feuza. Taka różnica w zjeździe nie jest jednak druzgocąca, a Svindal nadal utrzymuje się na pozycji lidera w klasyfikacji najszybszej konkurencji w narciarstwie alpejskim.

Swoją siłę chciał pokazać także ten, który przez lata brylował na stokach. Kjetil Jansrud tym razem musiał obejść się smakiem i zajął pozycję daleko za podium. Do Szwajcara stracił 1,53s, plasując się na dziewiątym miejscu.
Dobry przejazd w Wengen zaliczył Matthias Mayer. Ambitny Austriak próbował wycisnąć z siebie jak najwięcej. Mimo większej prędkości od Feuza, nie utrzymywał tak dobrej linii na trasie, przez co stracił też sporo czasu. Na mecie miał 0,67s na plusie. To wystarczyło, by stanąć dziś na „pudle”.
Zaskoczeniem był dzisiaj występ Hannesa Reichelta. 37-letni Austriak przejechał linię mety z niesamowitym czasem, który dał mu czwartą pozycję. To bardzo dobry wynik tego alpejczyka.

Na starcie nie pojawił się Polak, ale również lider klasyfikacji  generalnej – Marcel Hirscher. To jednak nie dziwi, bo Austriak jest królem slalomu, a zjazdy to nie jego konkurencja. Przewaga nad pozostałymi alpejczykami w generalce pozwala mu na nieobecność w szybkościowych startach. Przejazdu za to nie ukończył Christof Innerhofer.

Wyniki po zjeździe w Wengen:

 1. Beat Feuz (SUI) 2:26.50
 2. Aksel Lund Svindal (NOR) +0,18
 3. Matthias Mayer (AUT) +0,67
 4. Hannes Reichelt (AUT) +0,77
 5. Thomas Dressen (GER) +0,93

Klasyfikacja zjazdu:

 1. Aksel Lund Svindal (NOR) 420
 2. Beat Feuz (SUI) 362
 3. Kjetil Jansrud (NOR) 238
 4. Dominik Paris (ITA) 232
 5. Matthias Mayer (AUT) 216

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

 1. Marcel Hirscher (AUT) 874
 2. Henrik Kristoffersen (NOR) 720
 3. Kjetil Jansrud (NOR) 559
 4. Alexis Pinturault (FRA) 547
 5. Aksel Lund Svindal (NOR) 534

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password