Narciarstwo alpejskie – PŚ: Weirather świetna w gigancie

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Po wczorajszym zjeździe, dziś przyszedł czas na sugerG. Panie zmagały się na jednej z łatwiejszych tras. W sobotę w Lake Louise triumfowała Mikaela Shiffrin, ale nie powtórzyła tego w niedzielnym gigancie. Zwyciężyła natomiast Tina Weirather, z przewagą 0,11s nad Larą Gut. Tuż za paniami plasowała się Nicole Schmidhofer, której strata do reprezentantki Lichtensteinu wyniosła 0,27s. 

Dziś nie było już takich pogodowych problemów, jak wczoraj. Słońce świeciło bardzo mocno nad trasą sugergiganta. Jako pierwsza wyruszyła Tessa Worley, ale jej wynik nie był na tyle dobry, by żadna z alpejek nie była w stanie jej wyprzedzić. Ostatecznie Francuzka zakończyła rywalizację na czwartej pozycji. Przejazdu nie ukończyła nie tylko Anna Veith, która wróciła do walki o dobre pozycje po dwóch poważnych kontuzjach, ale również Lindsey Vonn, która wypadła z trasy. Była stawiana wśród faworytek do podium w dzisiejszej trasie. Podobnie stało się z Ester Ladecką.

Najlepiej spisała się Tina Weirather. Wczoraj ta sztuka jej się nie udała podczas zjazdu, ale gigant okazał się jej bardziej przychylny. Trasa, mocno zmrożona, to jej sprzymierzeniec. Zawodniczka z tego małego państwa ukończyła z czasem 1:18.52. Niewiele więcej czasu, bo zaledwie o 0,11s, zajęło pokonanie odcinka Larze Gut. Trzecia ostatecznie była Nicole Schmidhofer. Austriaczka straciła do prowadzącej alpejki 0,27s.
Nie udało się dziś na podium wskoczyć reprezentantce USA – Mikaeli Shiffrin. Amerykanka musiała zadowolić się piątą pozycją. Jej przejazd nie był do końca udany, popełniła kilka błędów w skrętach, które skutkowały taką pozycją.

  1. Tina Weirather (LIE) 1:18.52
  2. Lara Gut (SUI) +0,11
  3. Nicole Schmidhofer (AUT) +0,27
  4. Tessa Worley (FRA) +0,83
  5. Mikaela Shiffrin (USA) +0,84

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password