Narciarstwo alpejskie – PŚ: Włosi i Francuzi zdominowali zjazd w Kitzbuehel

Dominik Paris z Włoch okazał się najszybszy na legendarnej trasie Streif w Austriackim Kitzbuehel. Na podium towarzyszyli mu dwaj Francuzi – Valentin Giraud Moine i Johan Clarey. Ich obecność tam może nie jest aż sensacją, ale za niespodziankę może być z pewnością uznana.

To był ten wyścig, na który rzesza kibiców i wielu zawodników czeka cały rok! Zjazd na legendarnym Streifie na górze Hahnenkamm. Na uznawanej przez wielu za najtrudniejszą na świecie trasie dziś najszybszy okazał się Włoch Dominik Paris. Zwycięstwo w Kitzbuehel pozostaje więc we Włoskich rękach, ponieważ w zeszłym roku najlepszy był tam Peter Fill, który dziś zajął czwarte miejsce, ze stratą 0.4s do rodaka. Rozdzieliło ich, dość nieoczekiwanie, dwóch Francuzów. Drugi był Valentin Giraud Moine, który stanął dziś na podium po raz drugi w karierze. Ponownie na jego drugim stopniu. Stracił do zwycięzcy 0.21s. Trzecie miejsce przypadło w udziale doświadczonemu Johan Clareyowi. Dla niego dzisiejsze podium jest czwartym w historii i pierwszym od 2014 roku. Do Parisa stracił 0.33s. Bardzo słabo zaprezentował się Kjetill Jansrud. Norweg nie zdołał nawet zdobyć punktów. Kiepsko zaprezentowali się też gospodarze. Najlepszy z nich Matthias Mayer zajął 8. miejsce.

Nie startowali dziś żadni reprezentanci Polski. Dwóch zawodników nie wystartowało, a ośmiu nie ukończyło. O szczególnym pechu może mówić Austriak Max Franz, które miał walczyć  czołowe pozycje, jednak uniemożliwił mu to sprzęt. Z niewiadomych przyczyn na jednym z pierwszych zakrętów wypięła mu się narta.