Narciarstwo alpejskie – PŚ: Włoski triumf w dzisiejszym wyścigu, włoski triumf w klasyfikacji zjazdu

W dzisiejszym, skromnie obsadzonym zjeździe w Aspen, ostatnich w tym sezonie zawodach w najszybszej z alpejskich konkurencji, wygrał Włoch Dominik Paris. Jego kolega z kadry Peter Fill był dziś drugi, ale dzięki słabszemu występowi Kjetilla Jansruda rzutem na taśmę wyprzedził Norwega w walce o małą Kryształową Kulę.

Trzeci w klasyfikacji zjazdowej Dominik Paris był najlepszy w ostatnich w tej konkurencji zawodach bieżącego sezonu. Włoch minimalnie, o 8 setnych sekundy wyprzedził swojego rodaka, zdobywcę Kryształowej Kuli, Petera Filla. Podium uzupełnił Szwajcar Carlo Janka ze stratą 0.18 sekundy. Kjetill Jansrud przegrał dziś w rywalizacji o tytuł najlepszego zjazdowca tego sezonu, ponieważ zajął dopiero 11. miejsce, tracąc 0.7 sekundy do Parisa.

Tradycyjnie w finałowych zawodach sezonu wzięła udział tylko grupa najlepszych zawodników w danej konkurencji (dziś 23), a punktuje piętnastu. Z tego powodu ani dziś, ani w dalszej części weekendu w Aspen nie ma Polaków. Dwóch alpejczyków – Mauro Caviezel i Bostjan Kline – nie ukończyło rywalizacji.