Narciarstwo alpejskie – PŚ: Włoskie podium w Bad Kleinkirchheim

Włoskie alpejki zdominowały dzisiejszy zjazd! Sofia Goggia, Federica Brignone i Nadia Fanchini zajęły całe podium w zawodach na austriackim stoku. Pierwsza z wymienionych wygrała dziś z bardzo dużą przewagą.

Sofia Goggia pokazała dziś wielką formę. Włoska alpejka świetnie zaprezentowała się na trasie w Bad Kleinkirchheim. Wygrała dzisiejsze zawody z czasem 1:04,00. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Federica Brignone, która jednak straciła do swojej koleżanki z kadry aż 1,1 sekundy. Za wczorajszą zwyciężczynią uplasowała się trzecia z Włoszek – Nadia Fanchini. Najbardziej doświadczona z tej trójki do zwyciężczyni straciła 1,45 sekundy. Włosi mogą być bardzo zadowoleni z występów swoich zawodniczek w Austrii. Wczoraj zwycięstwo Brignone, dziś włoskie podium, a to wszystko na miesiąc przed igrzyskami! Nie oglądaliśmy dziś reprezentantek Polski.