Narciarstwo alpejskie – PŚ: Włoszki dominują u siebie

Po raz pierwszy w historii na włoski szczyt Kronplatz zawitał dziś Puchar Świata. W Dolomitach odbył się slalom gigant. Wygrała go Federica Brignone. Ponownie o sporym pechu może mówić Maryna Gąsienica-Daniel, która znów „otarła się” o punkty.

W pierwszym przejeździe najszybsza była reprezentantka gospodarzy – Federica Brignone. Włoszka zaliczyła bardzo dobrą próbę. Dzięki temu o 0.15s wyprzedzała Francuzkę Tessę Worley, która jest liderką rankingu slalomu giganta. Na trzeciej pozycji była kolejna reprezentantka gospodarzy – Marta Bassino.

Znów niewiele zabrakło, by o punkty mogła walczyć Maryna Gąsienica-Daniel. Polka zajęła 32. miejsce. By wystąpić w drugim przejeździe, musiałaby przejechać trasę o 0.1s szybciej. Co by nie było, widać poprawę w wynikach Polki, więc może niedługo doczekamy się punktów.

Dziesięciu zawodniczkom nie udało się ukończyć pierwszego przejazdu. W tym gronie znalazła się między innymi Stephanie Brunner z Austrii.

Drugi przejazd był bardzo wymagający. Wiele zawodniczek miało poważne problemy, a te, którym udało się pokonać trasę z niewielką ilością błędów, zaliczyły spore awanse. Chociażby Szwedka Sara Hector przesunęła się z 26. miejsca na 6., a Słowenka Ana Drev spadła z 5. na 27. Na podium do zmian jednak nie doszło. Gdyby wziąć pod uwagę klasyfikację wyłącznie drugiego przejazdu to Brignone, Worley i Bassino zajęłyby odległe miejsca, ale jako że liczą się dwa przejazdy, to one stanęły na podium.